Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovak Telekom s prepadom zisku o 23 %, pribudlo mu 13 tisíc mobilných zákazníkov

Slovak Telekom s prepadom zisku o 23 %, pribudlo mu 13 tisíc mobilných zákazníkov

Skupina Slovak Telekom zaznamenala za prvý polrok 2012 výnosy 407,8 milióna eur, čo predstavuje v medziročnom porovnaní pokles o 8,1 percenta. Dôvodom je podľa spoločnosti ďalšia vlna regulácie a situácia na trhu, informuje Telekom v správe pre médiá.

„Prvý polrok tohto roka bol náročný vzhľadom na pokračujúcu reguláciu v telekomunikačnom biznise, ktorá do značnej miery prispela k zníženiu výnosov pod úroveň minulého roka,“ odôvodnil pokles generálny riaditeľ Slovak Telekomu Miroslav Majaroš.

Čistý zisk skupiny Telekom sa znížil o 23,1 percenta na 47,1 milióna eur. Spoločnosť dosiahla EBITDA (prevádzkový zisk pred zdanením, úrokmi, odpismi a amortizáciou) za prvých šesť mesiacov vo výške 169,9 milióna eur, čo je v porovnaní s prvým polrokom 2011, kedy skupina dosiahla EBITDA 194, 8 milióna eur, medziročný pokles o 12,8 percenta.

Počas druhého štvrťroku Telekom získal 13 tisíc nových zákazníkov mobilných služieb, čím sa ich celkový počet zvýšil na 2,325 milióna. Zvýšil sa pritom najmä počet zmluvných zákazníkov, konkrétne na 1,459 milióna. Počet zákazníkov predplatenej kariet Easy poklesol v prvom polroku o 9,5 percenta. Pokles pre-paidu zastavili však nové programy Easy Free a Easy Time.

Zákazníci Telekomu z predajní odchádzajú najčastejšie so smartfónmi, ktoré tvoria až 75 percent predaných telefónov. Telekom sa taktiež pochválil pokrytím svojej 3G siete, ktorá je dostupná pre 72 percent populácie. Technológia HSPA+ bola k 30. júnu dostupná v 400 lokalitách.

V prípade fixného internetu sa počet širokopásmových prístupov zvýšil na 470 tisíc, predstavuje mierny nárast o 3,8 percenta. Došlo však k poklesu pevných liniek, kde sa ich počet znížil o 4,4 percenta na 993 tisíc. Služby digitálnej televízie Magio využíva 164 tisíc zákazníkov, čo je medziročný nárast o 9,3 percenta.

Detaily o ziskovosti fixných služieb a dcérskych firiem nájdete na Živé.sk.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.