Mobilní operátori Polkomtel a Aero2 si vybrali Ericsson k rozšíreniu sietí 4G/LTE v Poľsku

Ericsson dodá mobilným operátorom Polkomtel a Aero2 infraštruktúru pre siete WCDMA a LTE a zvýši tak pokrytie, kapacitu a prístupnosť siete pre ich zákazníkov.

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Na základe uzavretej zmluvy bude Ericsson (burza NASDAQ: ERIC) taktiež poskytovať množstvo služieb, medzi ktoré patrí návrh, inštalácia, integrácia a podpora modernizovanej mobilnej vysokorýchlostnej siete po dobu troch rokov, po ktorej uplynutí sa zmluvné obdobie automaticky predĺži na dobu neurčitú.

Modernizácia umožní rozšíriť pokrytie sietí WCDMA a LTE v severnom a západnom Poľsku a udržať tak krok s rýchlym nástupom chytrých telefónov. Vyšší dopyt po mobilnom vysokorýchlostnom pripojení totiž mení spôsob, akým pracujeme a bavíme sa v dnešnej prepojenej spoločnosti.

Wojciech Pytel, člen predstavenstva Polkomtelu, vyhlásil: „Ericsson je dlhoročným partnerom Polkomtelu, preto nás teší uzavretie novej zmluvy s touto firmou. Spoločne uspokojíme dopyt našich zákazníkov po vysoko kvalitných interaktívnych službách mobilného vysokorýchlostného pripojenia v Poľsku.“

Emil Nilsson, viceprezident Ericssonu pre strednú Európu, dodal: „ Naša firma je potešená a kladie si za česť, že sa popredný poľský mobilný operátor Polkomtel rozhodol nadviazať na náš doterajší obchodný vzťah. Ericsson pôsobí v Poľsku už viac než 100 rokov; podporuje tu zavádzanie svojich najmodernejších technológii a poskytuje oprávnenia k ich využitiu. Táto prvá zmluva týkajúca sa siete LTE opätovne potvrdzuje naše úsilie venované poľskému trhu.“

Ericsson je obchodným partnerom Polkomtelu už od roku 2002 – tomuto operátorovi dodal a nainštaloval siete GSM a WCDMA, technológie mikrovlnného prenosu a riešenie IP a Packet Core.

Ericsson je popredným medzinárodným dodávateľom telekomunikačných technológií a služieb. Prostredníctvom riešení fungujúcich v reálnom čase vytvárame prepojenú spoločnosť, ktorá nám všetkým umožňuje študovať, pracovať a slobodnejšie žiť v trvalo udržateľných spoločnostiach po celom svete.

Našu ponuku tvoria služby, software a infraštruktúra informačných a komunikačných technológií určených telekomunikačným operátorom a iným odvetviam. V súčasnosti sa v sieťach od Ericssonu uskutočňuje viac než 40% celosvetovej mobilnej komunikácie a naša spoločnosť zabezpečuje servis sieti zákazníkov s viac než 2 miliardami užívateľov.

Pôsobíme v 180 krajinách a zamestnávame viac než 100 000 pracovníkov. Ericsson bol založený v roku 1876 a sídli v Štokholme vo Švédsku. V roku 2011 boli tržby našej spoločnosti 226,9 miliárd švédskych korún (35 miliárd amerických dolárov). Ericsson je zapísaný na štokholmskej burze NASDAQ OMX a newyorskej burze NASDAQ.

(tlačová správa)

 

>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke