Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Google pracuje na integrácií darčekových poukážok do obchodu Play Store

Google pracuje na integrácií darčekových poukážok do obchodu Play Store

V internetovom obchode s aplikáciami a ďalším obsahom pre mobilné telefóny s Androidom, Google Play Store, by sa mohla už čoskoro objaviť podpora darčekových poukážok (gift card) a zoznamov želaní (wishlist).

Darčekové poukážky Play Store Gift Cards fungujú (respektíve budú fungovať) prostredníctvom redeem kódov, kedy po zadaní alfanumerickej kombinácie získate aplikáciu či iný obsah zadarmo, prípadne so zľavou.

V prípade wishlistov si môžete vytvárať zoznamy aplikácií, kníh, filmov, hudby či magazínov, ktoré vás zaujali, avšak napríklad kvôli cene nie ste ochotní ich zakúpiť. Google by tak mohol vybraných používateľov potešiť a niektoré z aplikácií, po ktorých túžia, im dať bezplatne. Čo vysvetľuje prečo tieto dve funkcie prichádzajú spoločne.

Zatiaľ však nie je jasné, kedy sa novinky stanú reálnou súčasťou internetového obchodu Google Play Store. Dvojicu ukrytých funkcií odhalil portál AndroidPolice.com, ktorý sa detailnejšie pozrel na APK novej verzie Google Play Store 3.8.15.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.