Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

China Mobile zvyšuje dotácie do odvetvia mobilných telefónov

China Mobile zvyšuje dotácie do odvetvia mobilných telefónov

Najväčší čínsky mobilný operátor China Mobile zvýšil dotácie do odvetvia mobilných telefónov pre rok 2012 na 26 mld. čínskych jüanov (CNY), zatiaľ čo pôvodne mali tieto prostriedky dosiahnuť 21 mld. CNY. V prvej polovici tohto roka spoločnosť China Mobile minula na tento účel 12 mld. CNY.

Informoval o tom predstaviteľ spoločnosti Xue Taohai. Čínsky operátor za prvý polrok tohto roka zaznamenal pokles zisku pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) o 0,9 %. Dôvodom je rastúca konkurencia v oblasti telekomunikačných služieb.

Celkový počet používateľov mobilných telefónov v Číne v júni v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom vzrástol o 1,14 % na 1,05 miliardy. Mobilný operátor China Mobile informoval, že celkový počet jeho klientov sa v šiestom mesiaci tohto roka zvýšil na 683,08 mil., vrátane 67,08 mil. používateľov služby 3G. Druhý najväčší operátor China Unicom uviedol, že počet jeho klientov v júni vzrástol na 219,25 mil., vrátane 57,53 mil. užívateľov služby 3G. Počet klientov tretieho najväčšieho mobilného operátora China Telekom sa zvýšil na 144,18 mil., vrátane 50,96 mil. používateľov služby 3G.

(1 EUR = 7,8104 CNY)

(SITA)

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.