Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Sony Xperia S dostane „vanilla Android“ ako súčasť oficiálneho experimentu

Sony Xperia S dostane „vanilla Android“ ako súčasť oficiálneho experimentu

Spoločnosť Google dnešným oznámením potešila mnohých majiteľov smartfónu Sony Xperia S. Vyhľadávací gigant oficiálne spustil experimentálny projekt, ktorý má priniesť operačný systém Android s označením Vanilla, ktorý poznáme z radov zariadení Nexus, na top model japonského producenta.

Novinku oznámil technický riaditeľ divízie Android Open Source Project(AOSP) Jean-Baptiste Queru. Google chce spolupracovať priamo s komunitou vývojárov, ktorí sa zaoberajú portovaním rôznych verzií systému Android na širokú paletu zariadení, informuje server Neowin. Ak bude projekt úspešný, môžeme očakávať širšiu podporu „čistého“ Androidu aj pre ďalšie zariadenia, ktoré nepatria do rodiny Nexus.

Neprehliadnite: Test Sony Xperia S: Dvojjadro s HD displejom

Dôvodmi výberu Xperie S ako pilotného zariadenia pre tento projekt sú podľa Queruho slov atribúty ako výkon, odomknutý bootloader či podpora výrobcu. Sony je ako jeden z mála výrobcov progresívny v oblasti spolupráce s komunitou, čo dokazuje aj vydávaním špeciálnych preview verzií softvéru na testovanie ešte pred začiatkom samotnej oficiálnej distribúcie.

Pripomeňme, že smartfón Sony Xperia S nedávno dostal aktualizáciu v podobe Androidu vo verzii 4.0 Ice Cream Sandwich. Táto aktualizácia zároveň priniesla novú uzamykaciu obrazovku, možnosť zmeniť veľkosť widgetov, novú aplikáciu na správu spotreby dát či vylepšený multitasking a notifikačnú lištu.

Označenie Vanilla sa používa pre verziu Androidu priamo z dielne Google, ktorá neprešla úpravami producentov mobilných telefónov. Práve túto „holú“ verziu systému výrobcovia smartfónov rozširujú o grafické nadstavby ako sú napríklad Sense od HTC či TouchWiz od Samsungu. Vannila Android využívajú aj tvorcovia rôznych módov či custom ROM. Oficiálne Vanilla Androidom disponujú len zariadenia brandované Googlom ako sú smartfón Galaxy Nexus či tablet Nexus 7. Práve zariadenia s „čistým“ Androidom dostávajú aktualizácie medzi prvými a sú spravidla stabilnejšie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.