Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple vysúdil v Kalifornii od Samsungu miliardu

Apple vysúdil v Kalifornii od Samsungu miliardu

Juhokórejská spoločnosť Samsung musí svojmu rivalovi Apple zaplatiť odškodné vo výške 1,05 miliardy dolárov za zneužitie patentov k telefónom iPhone aj tabletom iPad. V kľúčovom patentovom spore o tom rozhodol súd v americkej Kalifornii. Verdikt je vnímaný ako veľké víťazstvo firmy Apple, ktorá sa však pôvodne domáhala ešte vyššieho odškodného: až 2,5 miliardy dolárov.

NEPREHLIADNITE: Ďalšie informácie k téme: Ťažká rana pre Samsung. Na rade sú možno ďalší

Kórejská firma po vynesení rozsudku podľa dostupných správ reagovala veľmi ostro. Naznačila, že ešte v spore s americkým rivalom nepovedala posledné slovo. Vo všeobecnosti sa očakáva, že sa Samsung odvolá.

Právnici firmy Apple oznámili, že do siedmich dní podajú návrh, aby súd Samsungu zakázal na americkom trhu predávať niektoré jeho kľúčové produkty. Súd tiež stanovil, že týmto návrhom sa bude zaoberať 20. septembra.

Súd v rámci svojho rozhodnutia okrem iného uviedol, že Samsung zámerne zneužil minimálne trojicu patentov. Skopíroval napríklad aj rolovanie textu po displeji či zoom a spôsob navigácie.

Obe firmy vedú patentové spory v rôznych končinách sveta. Napríklad v piatok bol vynesený verdikt juhokórejského súdu. Ten uviedol, že Samsung vzhľad telefónov iPhone neskopíroval. Súd však zároveň dospel k záveru, že Apple a Samsung si niektoré patenty vzájomne zneužili.

TIP: Apple a Samsung vzájomne porušovali svoje patenty

(1 eur = 1,252 USD)

(ČTK)

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.