Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple chce rýchly zákaz predaja ôsmich smartfónov Samsungu

Apple chce rýchly zákaz predaja ôsmich smartfónov Samsungu

Kalifornský gigant Apple, ktorý nedávno vyhral súdny spor proti Samsungu, požiada podľa očakávaní súd o vydanie predbežného opatrenia, ktoré jeho kórejskému konkurentovi znemožní predaj ôsmich smartfónov na americkom trhu. Informuje o tom agentúra Reuters.

Zákaz predaja sa má týkať Samsungu Galaxy S II a jeho operátorských variantov či línie Galaxy S vrátane Galaxy S 4G a Droid Charge by Samsung.

Zoznam smartfónov:

  • Samsung Galaxy S 4G
  • Samsung Galaxy S II (AT&T)
  • Samsung Galaxy S II (Skyrocket)
  • Samsung Galaxy S II (T-Mobile)
  • Samsung Galaxy S II Epic 4G
  • Samsung Galaxy S Showcase
  • Droid Charge by Samsung
  • Samsung Galaxy Prevail

Apple chce týmto spôsobom zabrániť predaju produktov Samsungu až do doby, pokiaľ sa s definitívnou platnosťou nerozhodne v kľúčovom spore. Súdne pojednávanie je naplánované na 20. septembra.

V prípade, že súd opatrenie vydá, jeho verdikt sa dotkne celého radu produktov Samsungu. Nejde však o najnovšie modely ako je Galaxy S III či Galaxy Note.

Apple podal na Samsung žalobu, v ktorej tvrdil, že juhokórejský producent od neho okopíroval dizajn a charakteristické funkcie smartfónu iPhone a tabletu iPad. Kalifornský súd dal Apple na konci minulého týždňa za pravdu a Samsungu nariadil za zneužité patenty zaplatiť odškodné vo výške 1,05 miliardy dolárov.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.