Apple chce rýchly zákaz predaja ôsmich smartfónov Samsungu

Apple chce rýchly zákaz predaja ôsmich smartfónov Samsungu

Kalifornský gigant Apple, ktorý nedávno vyhral súdny spor proti Samsungu, požiada podľa očakávaní súd o vydanie predbežného opatrenia, ktoré jeho kórejskému konkurentovi znemožní predaj ôsmich smartfónov na americkom trhu. Informuje o tom agentúra Reuters.

Zákaz predaja sa má týkať Samsungu Galaxy S II a jeho operátorských variantov či línie Galaxy S vrátane Galaxy S 4G a Droid Charge by Samsung.

obr, 2011, testy, samsgalaS2, rece 4fotografie v galérii

obr, 2011, testy, samsgalaS2, rece 4fotografie v galérii

obr, 2011, testy, samsgalaS2, rece 4fotografie v galérii

obr, 2011, testy, samsgalaS2, rece 4fotografie v galérii

Zoznam smartfónov:

  • Samsung Galaxy S 4G
  • Samsung Galaxy S II (AT&T)
  • Samsung Galaxy S II (Skyrocket)
  • Samsung Galaxy S II (T-Mobile)
  • Samsung Galaxy S II Epic 4G
  • Samsung Galaxy S Showcase
  • Droid Charge by Samsung
  • Samsung Galaxy Prevail

Apple chce týmto spôsobom zabrániť predaju produktov Samsungu až do doby, pokiaľ sa s definitívnou platnosťou nerozhodne v kľúčovom spore. Súdne pojednávanie je naplánované na 20. septembra.

V prípade, že súd opatrenie vydá, jeho verdikt sa dotkne celého radu produktov Samsungu. Nejde však o najnovšie modely ako je Galaxy S III či Galaxy Note.

Apple podal na Samsung žalobu, v ktorej tvrdil, že juhokórejský producent od neho okopíroval dizajn a charakteristické funkcie smartfónu iPhone a tabletu iPad. Kalifornský súd dal Apple na konci minulého týždňa za pravdu a Samsungu nariadil za zneužité patenty zaplatiť odškodné vo výške 1,05 miliardy dolárov.

Diskusia / 128 Fotogaléria / 4
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.