Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kto sa skrýva za hlasom asistentky Siri v iOS? (video)

Kto sa skrýva za hlasom asistentky Siri v iOS? (video)

Jej hlas poznajú milióny ľudí, no len málokto vedel, kto to je. Karen Elisabeth Jacobsenová je Austrálčanka, ktorá prepožičala svoj hlas asistentke Siri v operačnom systéme iOS od Apple. Upozornil na to portál Cnews.cz.

Túto dievčinu, ktorú kvôli tomu, že nahovorila hlasové pokyny napríklad aj do navigácií od Garminu či TomTomu, prezývajú „The GPS Girl“, vypátrala austrálska televízia Sunrise, ktorá s ňou spravila krátky rozhovor. V ňom napríklad popisuje, ako sa k tejto práci dostala.

Jacobsenová tiež uviedla, že musela nahovoriť 50 hodín scenáru, ktorý jej poskytol Apple. Zaujímavosťou je, že denne mohla nahrávať maximálne štyri hodiny. Bolo to kvôli tomu, aby bola dôsledná a jej hlas bol pokojný. Celý rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie.

 

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.