Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange zažaloval štát. Pýta sa, či existuje Telekomunikačný úrad SR

Orange zažaloval štát. Pýta sa, či existuje Telekomunikačný úrad SR

Mobilný operátor Orange chce vedieť, či aj po minuloročnej zmene zákona existuje Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky (TÚ SR). Odpoveď od štátu žiada súdnou cestou - zažaloval štát. Informuje o tom dnešné vydanie denníka Sme.

„Žalobu sme podali pre trvajúcu právnu neistotu,“ uviedol pre denník Corporate Affairs Manager Orangeu Peter Tóth. Dôvodom je nedostatok v súčasnom zákone o elektronických komunikáciách. Posledná novela tohto zákona zrušila starší právny predpis, ktorým bol úrad zriadený, ale nedoriešila jeho nástupníctvo.

Niektorí právnici preto spochybňujú existenciu úradu a platnosť jeho nariadení od 1. novembra 2011, kedy zákon začal platiť. Neplatili by ani rozhodnutia o predĺžení licencií pre frekvencie mobilných sietí Orangeu a Telekomu.

Len pred týždňom pritom súd zmietol zo stola výpočet TÚ, ktorým stanovil Slovak Telekomu výšku poplatku za predĺženie licencie na frekvencie. Štát tak musí firme celú sumu vrátiť a TÚ vypočítať výšku odznova. Orange zrejme čaká rovnaký postup.

Podľa denníka rieši žalobu okresný súd už od marca. Má rozhodnúť o dva týždne. Orange nechce od štátu žiadne odškodné ani sa týmto postupom nesnaží vyhnúť poplatku za predĺženie licencie, dodáva Sme.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.