Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rozvrh hodín v mobile: Tipy na aplikácie

Študenti, využite svoj smartfón naplno! Prinášame tipy na aplikácie pre iPhone, Android aj Windows Phone na jednoduché vytvorenie školského rozvrhu hodín.

Vyučovanie sa po dvojmesačných prázdninách vráti čoskoro opäť do starých koľají. Po desiatke tipov na ideálny mobil pre prvákov či náročnejších tínedžerov vám prinášame aj tipy na užitočné aplikácie pre smartfóny s operačným systémom iOS od Apple, Android a Windows Phone. Vďaka nim si môžete priamo v mobile vytvoriť vlastný rozvrh hodín.

iStudiez (iPhone, iOS)

Niekdajší víťaz kategórie vzdelávania v obchode App Store pre zariadenia so systémom iOS od Apple, ktorý využíva iPhone, iPod Touch či iPad, zaujme prepracovaným prostredím a dobrou funkcionalitou. Aplikácia iStudiez je síce v anglickom jazyku, no aj bez jeho pokročilých znalostí sa v nej ľahko zorientujete.

Studiez ponúkne denný i týždenný náhľad. K jednotlivým predmetom je možné prideliť informácie o vyučujúcom či miestnosť. Nechýbajú tiež praktické pripomienky v podobe push notifikácií (len verzia Pro) a hodnotenia v podobe akejsi žiackej knižky. iStudiez si môžete zakúpiť za 0,79 eur, pričom je v ponuke aj bezplatná verzia iStudiez Lite s mierne obmedzenou funkcionalitou. 

NázovOperačný systémStiahnutieCena
iStudieziOSApp Store0,79 eur/zadarmo

TimeSpread Timetable, Quick TimeTable (Android)

Internetových obchod Google Play ponúka pre smartfóny s operačným systémom Android pestrú ponuku aplikácií so schopnosťami vytvoriť si rozvrh hodín. Medzi tie najšikovnejšie patrí napríklad dvojica TimeSpread Timetable a Quick TimeTable.


QuickTime Table 

Vybrať si môžete napríklad podľa dizajnu. TimeSpread ponúkne jednoduchšie prostredie, Quick TimeTable zase osloví graficky prepracovanejším vzhľadom. Obe aplikácie si navyše prostredníctvom praktických widgetov môžete umiestniť priamo na domácu obrazovku smartfónu.


TimeSpread Timetable 

NázovOperačný systémStiahnutieCena
Quick TimeTable
TimeSpread Timetable
 
Android-Zadarmo

School Timetable (Windows Phone)

Jednoduchá aplikácia School Timetable s dizajnom vychádzajúcim z prostredia systému Windows Phone ponúkne veľmi dobré možnosti personalizácie. Nastaviť si môžete krok po kroku maximálny počet hodín v týždni, ich čas začiatku a trvanie.

Výhodou je tiež rýchle zaznačenie predmetov do týždenného prehľadu. Názvy predmetov je možné taktiež zadať ľubovoľným spôsobom. Poteší tiež fakt, že School Timetable je dostupný okrem anglického aj v českom jazyku a ponúkne náhľad na šírku, aj na výšku. V internetovom obchode Marketplace je aplikácia dostupná bezplatne.

NázovOperačný systémStiahnutieCena
School TimetableWindows PhoneMarketplacezadarmo

Neprehliadnite: Ďalším užitočným aplikáciám sa venujeme v špeciálnej rubrike Aplikácie pre smartfóny

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.