Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nokia zatvorí slovenskú kanceláriu, pre zákazníkov sa nič nemení

Nokia zatvorí slovenskú kanceláriu, pre zákazníkov sa nič nemení

V rámci rozsiahlej reštrukturalizácie Nokia zatvorí svoju kanceláriu na Slovensku. Prepúšťanie sa zamestnancov lokálnej pobočky dotkne v priebehu jesene tohto roka.

Slovenských zákazníkov sa však reorganizačné kroky fínskeho producenta vôbec netýkajú. Nokia bude slovenský trh manažovať z Maďarska.

„Slovensko zostane naďalej súčasťou Nokia strednej a východnej Európy s centrálou v Budapešti. Naďalej budeme predávať zariadenia Nokia, ponúkať Nokia služby a zabezpečovať starostlivosť o zákazníkov,“ konštatovala vedúca komunikácie Nokia pre strednú a východnú Európu Anna Simai.

Koľko ľudí príde o prácu po zatvorení lokálnej kancelárie Simai odmietla uviesť. „S odvolaním sa na vedenie našej spoločnosti nemôžeme zverejniť lokálne čísla, a to vrátane informácií týkajúcich sa počtu našich zamestnancov,“ vysvetlila. Podľa našich informácií však pôjde o jednociferné číslo.

Zoštíhlenie čaká aj českú Nokiu. Z jej asi 20 zamestnancov podľa MobilMania.cz zostane zhruba štvrtina. Reštrukturalizačné kroky sú súčasťou ozdravenia spoločnosti. Dôvodom sú najmä zlé hospodárske výsledky. Nokia v rámci svojho plánu prepustila po celom svete už tisícky ľudí s cieľom zefektívniť svoju produkciu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.