Nokia zatvorí slovenskú kanceláriu, pre zákazníkov sa nič nemení

Nokia zatvorí slovenskú kanceláriu, pre zákazníkov sa nič nemení

V rámci rozsiahlej reštrukturalizácie Nokia zatvorí svoju kanceláriu na Slovensku. Prepúšťanie sa zamestnancov lokálnej pobočky dotkne v priebehu jesene tohto roka.

Slovenských zákazníkov sa však reorganizačné kroky fínskeho producenta vôbec netýkajú. Nokia bude slovenský trh manažovať z Maďarska.

„Slovensko zostane naďalej súčasťou Nokia strednej a východnej Európy s centrálou v Budapešti. Naďalej budeme predávať zariadenia Nokia, ponúkať Nokia služby a zabezpečovať starostlivosť o zákazníkov,“ konštatovala vedúca komunikácie Nokia pre strednú a východnú Európu Anna Simai.

Koľko ľudí príde o prácu po zatvorení lokálnej kancelárie Simai odmietla uviesť. „S odvolaním sa na vedenie našej spoločnosti nemôžeme zverejniť lokálne čísla, a to vrátane informácií týkajúcich sa počtu našich zamestnancov,“ vysvetlila. Podľa našich informácií však pôjde o jednociferné číslo.

Zoštíhlenie čaká aj českú Nokiu. Z jej asi 20 zamestnancov podľa MobilMania.cz zostane zhruba štvrtina. Reštrukturalizačné kroky sú súčasťou ozdravenia spoločnosti. Dôvodom sú najmä zlé hospodárske výsledky. Nokia v rámci svojho plánu prepustila po celom svete už tisícky ľudí s cieľom zefektívniť svoju produkciu.

Diskusia / 47
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke