Čínsky výrobca si patentoval dizajn iPhonu 5 skôr ako Apple (video)

Čínsky výrobca si patentoval dizajn iPhonu 5 skôr ako Apple (video)

obr, 2012, mobily, ine

V Číne vraj hrozí firme Apple v prípade predaja iPhonu 5 žaloba a stiahnutie produktu z trhu. Za celú situáciu môže vynaliezavý výrobca smartfónu s názvom GooPhone i5. Nový produkt s dizajnom, ktorý bude pravdepodobne identický s novým iPhonom 5, si výrobca Shenzhen Shenmna OurGame e-commerce patentoval ako svoj vlastný.

Predpokladá sa, že smartphone s operačným systémom Android 4.0 a témou podobnej prostrediu iOS odštartuje predaj tesne po iPhone 5. Nemá však ísť iba o prvoplánový duplikát. Vo svojom vnútri bude ukrývať štvorjadrový procesor Nvidia Tegra 3 s taktom 1,4 GHz, 1 GB RAM a 8-megapixlový fotoaparát. Štvorpalcový displej má mať HD rozlíšenie 1 280 x 720 pixlov.

Netypická situácia by zrejme v inej časti sveta nebola vôbec možná. Je dobre známe, že Čína sa k patentom a autorským právam stavia veľmi svojsky. V krajine sa imituje takmer všetko, od rôznych elektronických zariadení, cez značky oblečenia až po najznámejšie reťazce s rýchlym občerstvením.

Uvidíme, ako sa so situáciou Apple vyrovná. Téme sa venoval portál Giz-China.

 

Diskusia / 88 Fotogaléria / 1
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke