Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nové Lumie k nám prídu ešte tento rok, v Marketplace čoskoro aj slovenské aplikácie

Nové Lumie k nám prídu ešte tento rok, v Marketplace čoskoro aj slovenské aplikácie

Nová generácia fínskych smartfónov línie Lumia, ktoré bežia na operačnom systéme Windows Phone 8, príde na slovenský trh ešte tento rok. Pre MobilMania.sk to potvrdil generálny riaditeľ Nokie pre Maďarsko, Českú republiku a Slovensko Marcus Stoerkel.

„Dodávky oboch telefónov predpokladáme neskôr v tomto roku,“ uviedol Stoerkel. Ceny Nokií Lumia 920 a Lumia 820 ale nevedel spresniť. „Nokia oznámi ceny a konkrétne informácie o dodávkach do jednotlivých krajín pred začiatkom predaja,“ konštatoval.

Neprehliadnite: Lumia 920 a Lumia 820: Nové Nokie s Windows Phone 8

S uvedením nových Lumií na trh súvisí aj aktualizácia minuloročných modelov na verziu systému Windows Phone 7.8. Aktualizáciu systému, ktorá prináša viaceré prvky najnovšieho systému Windows Phone 8, by mali dostať modely Lumia 900, Lumia 800, Lumia 710 a Lumia 610.

„Postupne budeme prinášať informácie aj k radu existujúcich zariadení Lumia. Prvá fáza bude zahŕňať nové zariadenia vo výrobe, ktoré uvedieme neskôr v tomto roku, potom bude nasledovať aj softvérová aktualizácia pre existujúcich používateľov,“ vysvetlil plány Stoerkel.

Pre slovenských používateľov Lumií a iných smartfónov s operačným systémom Windows Phone od Microsoftu máme aj ďalšie dobré správy. V internetovom obchode Marketplace, odkiaľ si môžete stiahnuť užitočné aplikácie a hry, sa už môžu zaregistrovať aj slovenskí developeri. Vďaka tomu v Marketplace môžu publikovať a predávať svoje aplikácie. Znamená to teda, že môžeme očakávať pribúdanie aj lokálnych aplikácií, ktoré doposiaľ v Marketplace chýbali.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.