Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nokia sa ospravedlnila za falošnú prezentáciu Lumia 920 (video)

Nokia sa ospravedlnila za falošnú prezentáciu Lumia 920 (video)

Nokia na nedávnej tlačovej konferencii predstavila novú vlajkovú loď Lumia 920 na platforme Windows Phone 8. Jedným z hlavných lákadiel pripravovaného smartfónu má byť technológia PureView. V prípade novej Lumie má technológia priniesť pokročilú stabilizáciu obrazu či lepšie fotografie v zlom osvetlení.

Nokia na svojej konferencií ukázala ilustračné videá či fotografie, ktoré mali demonštrovať novú funkcionalitu v praxi. Problémom však je, že prezentované videá a fotografie neboli zhotovené samotným smartfónom, ale profesionálnymi nástrojmi. Uvedené tvrdenie dokazuje odraz vozidla štábu s kamerou v prezentačnom videu. Fínsky výrobca následne oficiálne priznal, že prezentačné videá a fotografie neboli zhotovené novým smartfónom.

Zdroj: The Verge

Na oficiálnom Nokia blogu sa objavilo ospravedlnenie fínskeho výrobcu. Hovorkyňa Nokie Heidi Lemmetyinenová priznáva, že spoločnosť pripravila video, ktoré „simuluje, čo bude možné dosiahnuť s technológiou OIS.“ Ďalej Nokia vo vyjadrení priznáva, že video nebolo natočené smarfónom Lumia 920 a ospravedlňuje sa za prípadné „uvedenie do omylu.“

Ako odpoveď na celú kauzu sa Nokia rozhodla zverejniť autentickú video nahrávku, kde porovnáva video stopu bez technológie OIS so stopu zhotovenou Lumiou 920 disponujúcou spomínanou technológiou.

 

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.