Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung zrejme zažaluje Apple kvôli LTE v iPhone 5

Samsung zrejme zažaluje Apple kvôli LTE v iPhone 5

Patenty kórejského producenta týkajúce sa LTE konektivity, ktorou by podľa zahraničných zdrojov mal disponovať iPhone 5, by mohli zastaviť príchod novinky firmy Apple na vybrané trhy.

Samsung chce totiž podľa denníka The Korea Times okamžite po predstavení nového iPhonu, ktoré je naplánované už na zajtra, požiadať súdy o zákaz jeho predaja formou predbežného opatrenia.

Nový iPhone by mal podporovať LTE siete v Spojených štátoch, Európe a Ázii. Samsung ale tvrdí, že vlastní viaceré patenty týkajúce sa vysokorýchlostného LTE pripojenia. Apple si pritom podľa zverejnených informácií technológie na prenos dát v mobilných sieťach štvrtej generácie nelicencoval, čím porušil práva kórejskej konkurencie.

Neprehliadnite: Nový iPhone je takmer tu! Čo očakávame?

Samozrejme, celá situácia je v rovine špekulácií. Obe strany sa k situácií odmietli bližšie vyjadriť. Ako sa situácia vyvinie budeme môcť sledovať až po predstavení iPhonu 5. Vzhľadom však na drvivú porážku, ktorú utrpel Samsung, nebudeme zrejme na jeho odpoveď dlho čakať.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.