Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Swan: Aplikácia na sledovanie TV v iPhone a iPade (+test)

Swan: Aplikácia na sledovanie TV v iPhone a iPade (+test)

Telekomunikačný operátor Swan uviedol aplikáciu Max multimedia, vďaka ktorej môžu jeho zákazníci sledovať televízne vysielanie aj prostredníctvom iOS zariadení iPhone a iPad. Prvý mesiac bude zadarmo, neskôr za 99 centov mesačne.

Cez aplikáciu je možné sledovať 10 televíznych staníc - Jednotku, Dvojku, Markízu, TV DOMA, JOJ, JOJ Plus, TA3, ČT 1, ČT 2 a Fashion TV. Zákazníci majú tiež prístup aj do TV archívu po dobu sedem dní a taktiež program na sedem dní dopredu.

Kvalita vysielania sa nastavuje automaticky, v závislosti od rýchlosti pripojenia. K dispozícii sú tri úrovne kvality s dátovým tokom 256 kbit/s, 700 kbit/s a 1 500 kbit/s. Podľa nášho testu je kvalita obrazu na dobrej úrovni a na sledovanie vysielania na mobilnom zariadení postačuje. Niektorých používateľov ale zrejme nepoteší, že vysielanie je možné sledovať len cez Wi-Fi. Podľa Swanu to bola podmienka od Apple pre vstup do obchodu Applu s aplikáciami - do App Store.

Aplikácia disponuje aj funkciou „Rozpozeranie“, vďaka ktorej si môže divák sledovaný program presunúť do rozpozeraných relácií. Tie je možné následne dopozerať napríklad doma na IPTV televízii.

Max multimedia je pre všetkých zákazníkov IPTV Swan prvý mesiac zadarmo. Neskôr bude fakturovaná mesačným poplatkom vo výške 0,99 eur. Službu si je možné aktivovať prostredníctvom Menu IPTV Max multimedia, v rámci položky Služby – Služby Max. 

Swan tiež avizoval, že vyvíja aj natívnu aplikáciu pre smartfóny a tablety s operačným systémom Android 4.0. Pribudnúť by mala aj verzia pre Windows. 

Aplikácia Operačný systém Stiahnutie Cena
MAX multimedia iOS (iPhone, iPad) App Store (2,7 MB) Zadarmo

Sledovanie televízie cez webové rozhranie aj na mobile ponúka od júla aj Telekom. Možnosť sledovania televíznych staníc len na počítači a z vlastnej siete poskytuje z väčších providerov Orange pri službe FiberTV, Slovanet či Antik. Ten pripravuje aj set-top-box na sledovanie televízie cez ľubovoľného providera.

TIP: Test sledovania Magio Go | test Orangeu | test set-top-boxu od Antiku

MobilMania komentuje:

Aplikácia zaujme ideou pozerania televízneho vysielania i podporou základných staníc vrátane českej televízie. Výhodou sú aj tri dátové toky, takže vysielanie môžete sledovať aj na pomalej alebo dátovo obmedzenej Wi-Fi.

Rýchlosť zatiaľ neoslní - počas testu aplikácia reagovala veľmi pomaly. Napríklad po stlačení „späť“ aplikácia zareagovala až po troch sekundách, v iných prípadoch to bolo aj neskôr.

Anomáliou trpia aj ovládacie tlačidlá, ktoré sa niekedy prekrývajú s nadpisom, čo môže používateľa rušiť. Ak teda Swan popracuje na týchto problémoch, používatelia budú určite spokojní.

Na článku spolupracoval Filip Hanker

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.