Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhone 5 u nás: Zatiaľ iba u operátorov. Príde k nám Apple Online Store?

iPhone 5 u nás: Zatiaľ iba u operátorov. Príde k nám Apple Online Store?

Nový Apple iPhone 5 sa na Slovensku bude predávať iba u operátorov. Aspoň zatiaľ. Situáciu pre MobilMania.sk potvrdili dva nezávislé zdroje. Špekuluje sa zároveň o skorom spustení e-shopu Apple Online Store.

Situácia u nás je „radikálne iná“

Špeciálna rubrika: Všetko o iPhone 5

Situácia na slovenskom trhu je podľa Františka Kopca z Traco Computers, jedného zo slovenských Apple Premium Resellerov, radikálne iná, ako v USA, respektíve iných krajinách. „Distribúcia iPhone nie je cez štandardné distribútorské Apple kanály, ale je v rukách operátorov. Oni budú prví, ktorí nový iPhone 5 dostanú a budú predávať,“ vysvetlil Kopca.

„Oficiálnym predajcom sú zatiaľ výhradne operátori. Budúci týždeň budeme vedieť poskytnúť viac informácií,“ informoval Jiří Matoušek z firmy Datart. „Nepredpokladáme žiadnu zmenu a preto ani nedokážeme povedať, kedy ich budeme predávať. Takisto cena je nám neznáma,“ doplnil Kopca.

iPhone 5 sa na Slovensko dostane 28. septembra, presne o týždeň neskôr, ako sa začne jeho predaj v USA. V rovnakom dátume ho začne predávať aj mobilný operátor Telekom. O2 ani Orange presný dátum, kedy sa novinka objaví v ich ponuke, nevedeli uviesť.

TIP: iPhone 5 a naši operátori: V Telekome už 28. septembra. O2 a Orange presne nevedia

Apple Online Store na Slovensku?

V kuloároch sa zároveň špekuluje, že Apple plánuje spustiť svoj internetový obchod Apple Online Store aj na Slovensku. Minulý rok v septembri sa Apple Online Store rozšíril do viacerých krajín, medzi ktorými nechýbali Poľsko, Česká republika, či Maďarsko.

Už v tom čase však Apple potvrdil dobré správy aj pre slovenských používateľov. „Apple chystá aj slovenskú verziu obchodu, no zatiaľ nie je určený termín otvorenia,” povedal pred rokom pre Živé.sk Juraj Redeky z PR agentúry spoločnosti Apple.

Podľa zatiaľ neoverených informácií by Apple mal spustiť svoj webový obchod aj u nás. Stať sa tak má už čoskoro a uvedenie Apple iPhone 5 na náš trh je na to ideálnou príležitosťou. Apple nás však zrejme chce prekvapiť a bližšie informácie k tejto téme neposkytuje. Dočkáme sa konečne oficiálneho obchodu Apple Online Store aj na Slovensku?

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.