Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

O2 rozširuje pokrytie 3G siete. Do konca roka pribudne ešte 30 lokalít

O2 rozširuje pokrytie 3G siete. Do konca roka pribudne ešte 30 lokalít

Mobilný operátor O2 aj naďalej rozširuje pokrytie svojej 3G siete. V tomto týždni tak pokryl obce Hriňová, Horné Sŕnie, Luková, Snina, Tvrdošín a Trstená.

O2 zároveň oznámilo, že 3G sieť rozšíri do konca roka do ďalších lokalít. „Doteraz sme pokryli takmer 50 % populácie a do konca roka ešte pribudne ďalších 30 obcí. Pokryjeme tak viac obcí, ako sme avizovali,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa spoločnosti Telefónica Slovakia.

V 3G sieti O2 sú momentálne dostupné maximálne teoretické rýchlosti do 14,4 Mbit/s pri sťahovaní dát a 2 Mbit/s pri ich odosielaní. Bez dátového balíčka je rýchlosť obmedzená na 8 Mbit/s.

O2 navyše v auguste spustilo aj prvú komerčnú LTE sieť na Slovensku. Tej sme sa bližšie venovali v článku Test LTE od O2: Najrýchlejšia mobilná sieť v praxi.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.