Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cena akcií Apple sa vyšplhala na rekordných 700 dolárov

Cena akcií Apple sa vyšplhala na rekordných 700 dolárov

Apple má ďalší rekord. Po dosiahnutí dvoch miliónov predobjednávok na nový iPhone 5 sa cena akcií amerického technologického giganta prvýkrát za existenciu firmy vyšplhala na 700 dolárov. Prispela k tomu správa o silnom dopyte po novom smartfóne Apple iPhone 5.

Spoločnosť Apple v pondelok oznámila, že behom prvých 24 hodín obdržala viac ako dva milióny objednávok na iPhone 5. Nová verzia telefónu iPhone tak v rýchlosti predaja predstihla všetkých svojich predchodcov.

Firma upozornila, že dopyt presahuje jej terajšie zásoby. Väčšina objednaných iPhonov 5 síce bude dodana podľa plánu v piatok, niektorí zákazníci však telefóny obdržia až v októbri.

TIP: Špeciálna rubrika Všetko o iPhone 5

Apple predstavil nový iPhone 5 minulý týždeň. Má väčší displeja a zároveň je tenší i ľahší než predchádzajúci iPhone 4S. V USA a ďalších vybraných krajinách sa bude predávať od piatku. Na Slovensku sa novinka objaví 28. septembra.

(ČTK)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.