Nový iPhone výrazne podporuje predaj smartfónov

Nový iPhone výrazne podporuje predaj smartfónov

Uvedenie nového iPhone 5 bude mať pozitívny dopad na celkový predaj smartfónov. Podľa viceprezidenta analytickej spoločnosti NPD DisplaySearch Hiroshiho Hayaseho bude iPhone 5 dokonca kľúčovým produktom v druhom polroku 2012 a jedným zo stimulátorov trhu pre segment malých a stredných displejov.

Apple predal v rokoch 2010 až 2011 viac ako 140 miliónov smartfónov. Preto sa dá podľa Hayasa s príchodom nového modelu očakávať silný dopyt za účelom upgradu, respektíve výmeny predchádzajúcich iPhonov.

Celkový odhad predaja smartfónov pre rok 2012 hovorí o 567 miliónoch kusov a do roku 2016 by sa mal počet predaných smartfónov zhruba zdvojnásobiť a prekročí miliardu, odhaduje NPD DisplaySearch.

obr, 2012, mobily, LG, LGG


Predpoveď vývoja predaja smartfónov. Zdroj: NPD DisplaySearch

Napriek pozitívnym očakávaniam, ktoré sú tradične spojené s príchodom nových modelov iPhone, bude zrejme tohtoročný predaj nových smartfónov oproti pôvodným prognózam asi o štvrtinu nižší. NPD DisplaySearch v tejto súvislosti znížil svoj odhad predaja pre rok 2012 z 220 až 230 miliónov na 177 miliónov kusov. Toto číslo sa však týka len nových smartfónov, vyjadrujúce čistý prírastok, nie predaja telefónov v rámci obnovy a tzv. retencie operátorov.

Predaj smartfónov v rámci obnovovania, alebo predlžovania existujúcich kontraktov s telekomunikačnými operátormi naopak nepretržite rastie a tvorí väčšinu trhu. Dĺžka viazanosti pri fakturovaných službách tak silne ovplyvňuje aj predaj mobilov. Niektorí operátori sa snažia dĺžku viazanosti zmluvných zákazníkov skracovať a skrátiť tak aj cyklus, kedy si zákazníci vyberajú nový dotovaný mobilný telefón.

Vlastnostiam najnovšieho smartfónu od majstra inovácií sme sa podrobne venovali v článku Apple iPhone 5: Nový kráľ na scéne.

 

Diskusia / 36 Fotogaléria / 1
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke