Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový iPhone výrazne podporuje predaj smartfónov

Nový iPhone výrazne podporuje predaj smartfónov

Uvedenie nového iPhone 5 bude mať pozitívny dopad na celkový predaj smartfónov. Podľa viceprezidenta analytickej spoločnosti NPD DisplaySearch Hiroshiho Hayaseho bude iPhone 5 dokonca kľúčovým produktom v druhom polroku 2012 a jedným zo stimulátorov trhu pre segment malých a stredných displejov.

Apple predal v rokoch 2010 až 2011 viac ako 140 miliónov smartfónov. Preto sa dá podľa Hayasa s príchodom nového modelu očakávať silný dopyt za účelom upgradu, respektíve výmeny predchádzajúcich iPhonov.

Celkový odhad predaja smartfónov pre rok 2012 hovorí o 567 miliónoch kusov a do roku 2016 by sa mal počet predaných smartfónov zhruba zdvojnásobiť a prekročí miliardu, odhaduje NPD DisplaySearch.


Predpoveď vývoja predaja smartfónov. Zdroj: NPD DisplaySearch

Napriek pozitívnym očakávaniam, ktoré sú tradične spojené s príchodom nových modelov iPhone, bude zrejme tohtoročný predaj nových smartfónov oproti pôvodným prognózam asi o štvrtinu nižší. NPD DisplaySearch v tejto súvislosti znížil svoj odhad predaja pre rok 2012 z 220 až 230 miliónov na 177 miliónov kusov. Toto číslo sa však týka len nových smartfónov, vyjadrujúce čistý prírastok, nie predaja telefónov v rámci obnovy a tzv. retencie operátorov.

Predaj smartfónov v rámci obnovovania, alebo predlžovania existujúcich kontraktov s telekomunikačnými operátormi naopak nepretržite rastie a tvorí väčšinu trhu. Dĺžka viazanosti pri fakturovaných službách tak silne ovplyvňuje aj predaj mobilov. Niektorí operátori sa snažia dĺžku viazanosti zmluvných zákazníkov skracovať a skrátiť tak aj cyklus, kedy si zákazníci vyberajú nový dotovaný mobilný telefón.

Vlastnostiam najnovšieho smartfónu od majstra inovácií sme sa podrobne venovali v článku Apple iPhone 5: Nový kráľ na scéne.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.