Apple uvoľnil nový systém iOS 6 pre iPhone, či iPad

Apple uvoľnil nový systém iOS 6 pre iPhone, či iPad

Obr

Spoločnosť Apple dnes uvoľnila na stiahnutie novú verziu operačného systému pre mobilné zariadenia s označením iOS 6. Finálny systém sa dostáva k používateľom po takmer trojmesačnom testovaní medzi vývojármi a podľa slov Applu v ňom nájdete vyše 200 noviniek.

iOS 6 prináša okrem iného úplne novú mapovú aplikáciu z dielne Apple, turn-by-turn navigáciu, integráciu Facebooku a mnoho ďalších noviniek.

Objavila sa tiež nová aplikácia Passbook, vynovené funkcie pre aplikácie Safari, Mail, Telefón a Siri. Hlasová asistentka sa odteraz nachádza aj na Novom iPade tretej generácie a podporuje ďalšie jazyky, slovenčina bohužiaľ stále chýba.

Aktualizovať môžete priamo vo vašom iOS zariadení cez Wi-Fi pripojenie. V Nastaveniach prejdite na voľbu Všeobecné a ďalej na Aktualizácia softvéru, kde systém automaticky vyhľadá najnovší dostupný softvér. Pred samotnou inštaláciou je dobré, ak si zálohujete vaše dáta do iTunes, alebo iCloudu.

Obr

Systém iOS 6 podporuje nasledovné zariadenia:

  • iPhone 4S
  • iPhone 4
  • iPhone 3GS
  • nový iPad (3. generácia)
  • iPad 2
  • iPod Touch (4. generácia)

Nie všetky nové funkcie sú dostupné pre všetky zariadenia a niektoré služby fungujú iba v určitých krajinách. Nezabudnite taktiež aktualizovať aplikáciu iTunes na verziu 10.7, ktorá prináša podporu pre zariadenia s iOS 6.

Diskusia / 75 Fotogaléria / 2
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke