Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Štart predaja iPhone 5 vyvolal ošiaľ, z prvých miest v rade je biznis

Štart predaja iPhone 5 vyvolal ošiaľ, z prvých miest v rade je biznis

So spustením predaja ďalšej verzie smartfónu od Apple je už tradične spojené aj vyčkávanie pred obchodmi. V USA tomu dnes opäť nie je inak a rady čakajúcich pred obchodmi po celých Spojených štátoch v deň začiatku predaja narástli do nepredstaviteľných dĺžok.

Pred jednou z predajní v Michigane vyčkávajú prví záujemcovia už od utorka. V noci spia v spacákoch a cez deň vysedávajú na stoličkách, ktoré si priniesli. Na pozícii číslo jeden stojí 23-ročný muž a predáva svoje miesto za 500 dolárov. Ešte v utorok však uvažoval nad závratnou sumou 1 200 dolárov.

Jeho priatelia sa snažili pozíciu predať celý týždeň pomocou inzercie. Po úspešnom speňažení svojho miesta sa plánuje fanúšik Apple opäť zaradiť do radu a telefón si kúpiť. Pozícia číslo päť v tom istom rade už bola speňažená za 400 dolárov. O pár ľudí ďalej sa predávajú miesta po 100 dolárov. Už v utorok stálo v rade okolo desať až pätnásť ľudí.

Podobná situácia panuje v celej krajine. Pred Apple Store v Palo Alto sa dnes pred otvorením nazhromaždilo vyše 750 záujemcov. Takmer rovnako to vyzerá pred každým Apple Store v USA. V susednej Kanade je však fanúšikovská základňa rovnako veľká. Podobnú mániu hlásia aj z Londýna či Paríža, kde sa pred obchodmi zdržiava v priemere okolo 500 až 1000 ľudí. Nezaostáva sa ani v Nemecku.


Londýn - Mníchov - New York

Iný prístup sa rozhodli zvoliť niektorí nedočkaví Japonci. Hodiny pred začiatkom predaja boli v Osake vykradnuté tri Apple Story a odcudzených z nich bolo spolu až 220 telefónov.

iPhone 5 zaznamenáva už tradične obrovský úspech typický pre každú novo vyrobenú verziu. Za prvých 24 hodín si ho preobjednali vyše dva milióny ľudí. Vplyvom veľkého záujmu zároveň rastie aj hodnota Apple. Cena akcii spoločnosti sa vyšplhala na rekordných 700 dolárov. Na situáciu upozornili Chicago TribuneComputer World.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.