Operátori dajú nové nanoSIM karty k iPhonu 5 zadarmo

S novým iPhone 5 prichádza aj zmena v oblasti SIM karty. Za výmenu za nano verziu zaplatíte, ak ste si iPhone 5 nekúpili u operátora. Ceny iPhone 5 stále neznáme.

Článok publikovaný včera o 19:15 sme presunuli do dnešného vydania.

Špeciálna rubrika: Všetko o Apple iPhone 5

Pri kúpe Apple iPhone 5 z ponuky slovenských operátorov dostane zákazník novú miniatúrnu nanoSIM kartu bezplatne. V prípade, že si iPhone 5 nekúpite u oficiálnych slovenských distribútorov, ktorími sú na Slovensku len operátori, za výmenu SIM karty si priplatíte.

„Aby zákazník mohol využívať iPhone 5 v našej sieti, budeme k nemu dodávať aj nanoSIM karty. Noví zákazníci dostanú nanoSIM karty s kúpou iPhone 5, existujúcim zmluvným i pre-paid zákazníkom karty vymeníme za štandardných podmienok,“ vysvetlil hovorca Telekomu Michal Korec. Poplatok za výmenu nanoSIM karty je 3,98 eura v prípade paušálov a 4,01 eura v prípde predplatených kariet.

V Orangei je situácia obdobná. „K novým iPhonom 5 budeme dodávať nanoSIM karty automaticky, zákazníci ich dostanú zadarmo,“ uviedla Alexandra Piskunová z oddelenia externej komunikácie Orangeu. Ak si iPhone 5 kúpite vďaka šedému dovozu, v Orangei za výmenu zaplatíte štandardnú, teda 9,98 eura.

TIP: iPhone 5 a naši operátori: V Telekome 28. septembra. O2 a Orange presne nevedia

Pokračovanie článku nižšie

Miniatúrne nanoSIM karty nepodporuje iný mobil

Tento nový štandard využíva zatiaľ jedine iPhone 5, v iných mobilných telefónoch nanoSIM karty nie sú podporované. Nano SIM karta má rozmery 12 × 9 mm. V porovnaní s klasickou SIM kartou, ktorú dnes používa väčšina zariadení, je teda o 60 percent menšia. Nano SIM kartu do iného mobilu preto korektne vložíte len s dodatočným príslušenstvom v podobe redukcie.

Hovorca Telekomu však používanie adaptérov neodporúča. „Použitie nanoSIM karty s adaptérom v inom telefóne môže spôsobiť mechanické poškodenie čítačky SIM karty telefónu,“ upozornil. Operátori neplánujú potrebné adaptéry predávať. Bežne ich však kúpite na internete, či v predajniach mobilných telefónov za niekoľko eur. Nové miniatúrne verzie SIM kariet sa vyrábajú aj v Nitre

Obr, Novinky, iPhone 5 4fotografie v galérii

Obr, Novinky, iPhone 5 4fotografie v galérii


SIM karta, nanoSIM a microSIM (Foto: Cnet.com a TechDigest.tv)

Operátori ceny zatiaľ neprezradili

Ceny iPhone 5 na európskych trhoch:

  • 16 GB verzia: 679 €
  • 32 GB verzia: 789 €
  • 64 GB verzia: 899 €

Nový iPhone 5, ktorý sa na svetových trhoch začne predávať už dnes, k nám príde až o týždeň, teda v piatok 28. septembra. V tomto dátume ho do svojej ponuky zaradí operátor Telekom za zatiaľ nešpecifikovanú cenu.

V prípade Orangeu sa taktiež hovorí o 28. septembri. Operátor však tento dátum oficiálne nepotvrdil, nakoľko to závisí na dodávkach od Apple. Kedy sa iPhone 5 objaví v ponuke O2 zatiaľ nie je známe.

Mobilní operátori zatiaľ ceny nového iPhonu 5, ani bližšie podmienky, či potenciálne špeciálne ponuky súvisiace s príchodom novinky nezverejnili. iPhone 5 je však na európskych trhoch v porovnaní s minuloročným modelom drahší o 50 eur. Najlacnejšia 16 GB verzia stojí v oficiálnych obchodoch Apple Store 679 eur, za 32 GB verziu zaplatíte 789 eur a cena za najdrahší iPhone 5 so 64 GB pamäťou sa vyšplhala až na 899 eur.

 

Diskusia / 41 Fotogaléria / 4
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke