Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nové mobilné pamäte od Samsungu: Ešte lepšia podpora multimédií

Nové mobilné pamäte od Samsungu: Ešte lepšia podpora multimédií

Spoločnosť Samsung v tlačovej správe ohlásila, že už hromadne vyrába nové 128GB eMMC (embedded multimedia card) pamäte Pro Class 1500. Sú určené pre mobilné telefóny či tablety ďalšej generácie. Zdvojnásobila tak doterajšie veľkosti pamätí eMMC Pro.

Najnovšie pamäte majú kompaktné rozmery 12 x 16 mm (puzdro FBGA), vhodné aj do tenkých mobilných telefónov. Rýchlosť čítania dát spomína výrobca na úrovni 140 MB/s, pri zápise karty eMMC Pro deklarujú rýchlosť do 50 MB/s. Ide o päťkrát vyššie hodnoty ako pri externých pamäťových kartách kategórie Class 10.

Nové riešenia Samsung eMMC Pro Class 1500 využívajú 64-gigabitové NAND flash pamäte s rozhraním DDR 2.0, technológia výroby je 20nm. Zároveň podporujú špecifikáciu JEDEC eMMC v4.5.

Zvýšenie kapacity NAND flash pamätí na 128 GB by mohlo ešte viac zatraktívniť smartfóny či tablety voči napríklad tenkým prenosným počítačom. Napríklad pri práci s video obsahom vo vysokom rozlíšení.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.