Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šéf Apple sa verejne ospravedlnil za mapy v iOS 6

Šéf Apple sa verejne ospravedlnil za mapy v iOS 6

Šéf spoločnosti Apple Tim Cook dnes publikoval otvorený list, v ktorom sa zákazníkom ospravedlnil za to, že nové mapy v iOS 6 nesplnili ich očakávania.

„V Apple sa usilujeme vyrábať produkty svetovej kvality, ktoré zákazníkom sprostredkovávajú najlepší možný zážitok,“ píše Cook v liste. „S minulotýždňovým spustením našich nových máp sme svoj záväzok nesplnili. Hlboko sa ospravedlňujeme za sklamanie, ktoré sme tým spôsobili a spravíme všetko, čo je v naších silách, aby boli mapy lepšie,“ píše Cook.

„Mapy sme spustili hneď v prvej verzii iOS. Postupom času sme ale chceli našim zákazníkom poskytnúť ešte lepšie mapy, vrátane funkcii, akými sú turn-by-turn navigácia, hlasová integrácia, Flyover či vektorové mapy. Aby to bolo možné, museli sme vytvoriť novú verziu máp,“ pokračuje.

„Nové mapy používa už viac ako 100 miliónov iOS zariadení, pričom ďalšie pribúdajú každý deň. Za viac ako týždeň vyhľadali používatelia v nových mapách takmer pol miliardy miest. Čím viac našich zákazníkov používa naše mapy, tým budú lepšie. Sme tiež vďační za spätnú väzbu, ktorú sme od vás dostali,“ skonštatoval Cook.

Cook tiež používateľom odporučil, aby zatiaľ skúsili aj alternatívne produkty od konkurencie. Spomenul napríklad aplikácie Bing, MapQuest či Waze alebo mobilné verzie máp od Googlu a Nokie.

„Všetko čo v Apple robíme je zamerané na to, aby boli naše produkty najlepšie na svete. Vieme, že to od nás očakávate a budeme pracovať dovtedy, pokiaľ naše mapy nebudú spĺňať vysoké štandardy,“ dodal Cook.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.