Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Google kúpil navigáciu Waze

Google kúpil navigáciu Waze

V súboji o bezplatnú turn-by-turn navigáciu Waze nakoniec skutočne zvíťazil Google. Okrem neho však mali o Waze údajne záujem aj spoločnosti Facebook a Apple. 

Aj keď cena transakcie zatiaľ zverejnená nebola, bude sa zrejme pohybovať okolo sumy 1,3 miliardy dolárov (v prepočte približne 978 miliónov eur). Po akvizícii Waze sa podľa informácií na blogu spoločnosti nič meniť nebude. „Google nám chce pomôcť dosiahnuť náš spoločný cieľ a poskytne nám nezávislosť a potrebné zdroje, ktoré potrebujeme, aby sme boli úspešní. Zvažovali sme viacero možností a veríme, že Google je pre nás a našich používateľov najlepším partnerom,“ uvádza sa na blogu.

Google zas na svojom blogu uviedol, že vývojový tím Waze zostane v Izraeli a bude zatiaľ fungovať samostatne. Americká firma tiež plánuje niektoré dopravné informácie priniesť do svojich Google máp a naopak Waze dostane posilu v podobe lepšieho vyhľadávača. Google chce tiež úzko spolupracovať s Waze komunitou a zabezpečiť, aby mala všetko potrebné pre rast a prosperitu.

Navigácia Waze vznikla v roku 2008 v Izraeli a momentálne je dostupná pre platformy Android, BlackBerry, iOS, Symbian a Windows Mobile. Na Slovensku ju aktívne používa viac ako 10 000 vodičov a bližšie sme sa jej venovali v článku GPS navigácia Waze: Dopravný servis naživo.

TIP: Waze príde aj na Windows Phone

(1 EUR = 1,3273 USD)

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.