Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prípravy aukcie vrcholia, TÚ si zavolal pomoc z Rakúska

Prípravy aukcie vrcholia, TÚ si zavolal pomoc z Rakúska

Aukcia lukratívnych frekvencií v pásmach 800, 1 800 a 2 600 MHz sa blíži. Výzva na predloženie ponúk do výberového konania by mala prísť 6. septembra. Na texte výzvy teraz TÚ SR pracuje spolu s poradcom, spoločnosťou Arthur D. Little GmbH.

Verejná konzultácia i jej vyhodnotenie je definitívne za nami – regulátor preto už v tejto chvíli neprijíma žiadne návrhy. Súčasťou výzvy bude aukčný poriadok, ktorý určí pravidlá pripravovanej elektronickej aukcie. Úrad už zverejnil jeho pracovnú verziu, ktorá by sa mala značne približovať tej finálnej.

Aukčný poriadok posudzuje rakúska spoločnosť Alladin IT OG. Tá má priame skúsenosti s formátom aukcie, aký bude uplatnený aj u nás. Firma bola technickým realizátorom elektronickej aukcie v susednom Rakúsku, uviedol TÚ SR v správe pre médiá. K aukčnému poriadku verejná konzultácia neprebehne.

TIP: TÚ: Zlúčenie úradov môže odradiť 4. operátora

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.