Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Operátor China Telecom začal prijímať Bitcoiny

Operátor China Telecom začal prijímať Bitcoiny

Tretí najväčší čínsky operátor China Telecom začal prijímať virtuálnu menu Bitcoin. Spoločnosť to oznámila na svojich oficiálnych stránkach. Nový spôsob platenia potvrdili aj používatelia portálu Reddit.

China Telecom umožňuje svojím zákazníkom predbežne objednať smartfón od Samsungu, za ktorý zaplatia 0,1 Bitcoinu. Platby za tovar prebiehajú prostredníctvom platformy BitBill.

Český portál Živě.cz odhaduje, že onedlho k platbám virtuálnou menou pristúpi aj China Mobile. Následne by platenie menou Bitcoin bolo dostupné pre viac ako jednu miliardu ľudí.

Bitcoin v posledných dňoch na burze Mt.Gox prekonal hranicu 1 100 dolárov (808,17 eura) a jeho hodnota aj naďalej stúpa. Najmä vďaka popularite v Čine.

(1 EUR= 1,3615 USD)

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.