Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Microsoft vraj miliardami podporí výrobcov Windows Phone zariadení (Doplnené)

Microsoft vraj miliardami podporí výrobcov Windows Phone zariadení (Doplnené)

Pôvodný článok z 15.1: Microsoft sa snaží urobiť maximum, aby jeho platforma Windows Phone čo najviac napredovala a postupne dobiehala veľký náskok hlavnej konkurencie: Androidu a iOS. Podľa dostupných správ plánuje firma v roku 2014 investovať zhruba 2,3 miliardy dolárov do firiem, ktoré budú vyrábať smartfóny, resp. zariadenia s Windows Phone.

Najväčší diel (údajne až 1,2 mld. USD) má získať spoločnosť Samsung. Slušná porcia z „dotácie“ sa však ujde aj Sony či Huawei.

Informácie však zatiaľ neboli oficiálne potvrdené a ich hlavným zdrojom je šéfredaktor ruskej stránky Mobile Review, Eldar Murtazin.

Napriek tomu, informácie majú svoju logiku. Napokon, Microsoft ešte pred odkúpením Nokie fínskeho výrobcu významne finančne podporoval, pričom zariadenia línie Lumia dnes tvoria drvivú väčšinu smartfónov s Windows Phone. Rozšírenie palety produktov od iných firiem však nikdy nie je na škodu...

Stojí tiež za povšimnutie, že do výroby zariadení s Windows Phone sa hrnú ďalší výrobcovia. Svoj prvý podobný telefón má uviesť v tomto roku koncern Sony (bude spadať do línie VAIO), ZTE chystá celkom nový model a zaujímavá novinka práve unikla aj z prostredia Samsungu: malo byť ísť o model SM-W750V s Full HD displejom a podporou rýchlych dát LTE. Na tému upozornil Neowin.net.

Doplnené dnes o 14:20: Microsoft v oficiálnej reakcii označil spomínané vysoké čiastky platené OEM partnerom za „úplnú fikciu“. Korporátny viceprezident Frank X. Shaw však na druhej strane uviedol, že Microsoft sa podieľa na spoločnom marketingu s výrobcami Windows Phone zariadení.

Murtazin si ale stojí za svojimi číslami aj naďalej, písal napríklad web Phonearena.com. Tvrdí, že Microsoft robí oveľa viac než len spolufinancuje propagačné kampane. Nemalé investované prostriedky majú smerovať do výskumu a vývoja OEM partnerov či pokrývaní ich ďalších výdavkov súvisiacich s uvádzaním Windows Phone zariadení.     

(1 EUR = 1,3667 USD)

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.