Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

RTVS: Zvažujeme natáčanie reportáží cez mobily

Od britskej BBC a Českej televízie sa možno už čoskoro inšpiruje naša verejnoprávna RTVS. Nové smartfóny pre redaktorov kúpi od Orangeu.

Verejnoprávna televízia sa momentálne rozhoduje, či bude nakrúcať niektoré reportáže prostredníctvom mobilných telefónov. RTVS čoskoro rozdá svojím zamestnancom nové smartfóny.

Ak sa telerozhlas rozhodne pre nasadenie mobilov, zatiaľ ich nebude používať na živé vysielanie. „Vzhľadom na kvalitu mobilnej siete si neviem celkom predstaviť riskovať naživo cez mobilnú sieť, ale nevidím problém v tom natočiť príspevok a poslať ho do spravodajstva,“ uviedol pre MobilManiu šéf techniky RTVS Andrej Doležal.

Lepšie podmienky by mohlo priniesť neskoršie rozšírenie LTE sietí. RTVS zdôrazňuje aj fakt, že mobilom síce môže redaktor natočiť reportáž, surový materiál bude ale musieť pravdepodobne poslať do televízie na strih.

„Využitie si viem predstaviť najmä vtedy, ak máte výnimočnú informačnú hodnotu natočeného materiálu – vtedy divák určíte odpustí zníženú kvalitu,“ spresnil Doležal.  Zároveň však dodáva, že vždy budú reportáže postavené hlavne na jednokamerových prenosových vozoch.

Nové mobily pre zamestnancov

Koncom februára podpísala verejnoprávna inštitúcia s Orangeom novú zmluvu na poskytovanie mobilných služieb v hodnote takmer 346 tisíc eur. Táto suma zahŕňa aj rozpočet 135 tisíc eur na nákup nových mobilných zariadení.

„Prakticky všetkým zamestnancom, vrátane redaktorov, ideme dať smartfóny. Toto je prvý krok, ktorý treba spraviť,“ dodal. RTVS zatiaľ nevie, kedy by mohla začať natáčať časť obsahu mobilnými zariadeniami, keďže nové mobily zamestnanci ešte nedostali.

Portál MobilMania.cz priniesol v minulých dňoch informáciu o tom, že Česká televízia či BBC natáčajú vybraný obsah smartfónmi. Technická kvalita takýchto videí je pritom pomerne dobrá.

S otázkami ohľadom natáčania reportáži mobilom sme oslovili aj Markízu a JOJ. Do uzávierky článku ale neodpovedali.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.