Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung Galaxy S5: Rekordné predaje v prvý deň, predchodcu prekonáva aj dvojnásobne

Nový Galaxy S5 začína s výrazným náskokom. Jeho predaje sú v porovnaní s predchodcom vyššie o 30 percent alebo až dvojnásobne.

Smartfón Samsung Galaxy S5 začal lámať rekordy už v prvý deň predaja. Novinka prekonala predchodcu v priemere o viac než 30 percent, informuje server GSMarena.com.

Na niektorých európskych trhoch nový Galaxy S5 predčil „es-štvorku“ dokonca viac než dvojnásobne. Číslo by bolo vraj ešte vyššie, keby smartfón nebol na mnohých miestach vypredaný. V Paríži, Londýne či Amsterdame sa dokonca tvorili veľké rady nedočkavých zákazníkov.

Samsung Galaxy S5 v porovnaní S III a S4. Sú si podobní Samsung Galaxy S5 v porovnaní S III a S4. Sú si podobní

Samsung Galaxy S5 v porovnaní S III a S4. Sú si podobní

Kórejská novinka sa v piatok 11. apríla 2014 začala predávať v 125 krajinách vrátane Slovenska, pričom ďalších 25 má pribudnúť v najbližších dňoch. Odporúčaná maloobchodná cena modelu, ktorý bude v krátkom čase dostupný už vo viac ako 150 krajinách po celom svete, je 679 eur vrátane DPH.

Nový vzor na zadnom kryte dáva na známosť, že napravo je nová „es-päťka“ Nový vzor na zadnom kryte dáva na známosť, že napravo je nová „es-päťka“

Nový vzor na zadnom kryte dáva na známosť, že napravo je nová „es-päťka“

Smartfón Samsung Galaxy S5, ktorého novou výhodou je i odolnosť voči prachu a vode, ponúkne 5,1-palcový FullHD displej typu Super AMOLED a štvorjadrový procesor s čipsetom Snapdragon 801, ktorému sekundujú 2 GB operačnej pamäte RAM. Nechýba tiež 16-megapixelový fotoaparát a senzor odtlačkov prstov skrytý v hardvérovom tlačidle Domov.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.