Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Facebook pre Android: Nový vzhľad, dôraz kladený najmä na „dôležité“ príspevky

Nová verzia aplikácie prináša úplne nový dizajn, príspevky sú prioritne zoradené podľa dôležitosti.

Najpopulárnejšia sociálna sieť súčasnosti vydala novú verziu svojej aplikácie pre operačný systém Android. Nový Facebook prináša viacero zmien, pričom tou najväčšou je úplne nový dizajn. Dôraz je kladený najmä na zobrazenie „zaujímavých“ príspevkov.

Facebook pre Android Facebook pre Android   Facebook pre Android Facebook pre Android  

Primárne sa tak zobrazujú príspevky podľa dôležitosti, klasické chronologické zobrazenie sa viac dostáva do úzadia. Pre takýto typ zobrazenia je potrebné sa presunúť na poslednú kartu Feeds, kde si nájdeme položku Most Recent. V karte Feeds sa mimochodom nachádzajú aj rôzne ďalšie položky, napr. Profil, Udalosti či Stránky.

Samozrejme nechýbajú klasické ikony Žiadosti o priateľstvo, Správy a Upozornenia, nad ktorými ešte nájdeme Vyhľadávanie a Chat, z ktorého sme po kliknutí na niektoré z mien presmerovaní na aplikáciu Facebook Messenger.

Facebook pre Android Facebook pre Android   Facebook pre Android Facebook pre Android  

Hlavná aplikácia tak už nedokáže odosielať súkromné správy. Na menej výkonných zariadeniach s Androidom však bude kvôli ušetreniu systémových zdrojov fungovať  chat aj naďalej. Správy zobrazí i aplikácia pre Windows Phone a tiež verzia pre tablet.

TIP: Facebook pre Android v Google Play

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.