Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mobilná aplikácia dokáže odhaliť rakovinu kože. Rovnako spoľahlivo ako dermatológ

Detekcia melanómu vyžaduje špeciálne sklo, ktoré sa pripevní k smartfónu. Aplikácia môže pomôcť najmä zaostalejším krajinám.

Smartfón nemusí obsahovať len zbytočné efektné aplikácie či milióntu variáciu Angry Birds. Dnes sa telefóny s operačným systémom už bežne využívajú i v lekárstve. A práve nová aplikácia DermoScan môže znamenať revolúciu v medicíne. Dokáže totiž odhaliť rakovinu kože v 85 percentách prípadov, čiže rovnako spoľahlivo ako špecializovaný dermatológ a dokonca lepšie než praktický lekár.

zdroj: Engadget.com zdroj: Engadget.com

Domáce prehliadky však ešte neprichádzajú do úvahy. Aplikácia totiž vyžaduje, aby používateľ k smartfónu pripevnil špeciálne zväčšovacie sklo za päťsto dolárov. Pomôcť by mohla ale v rozvojových krajinách, kde je lekárov nedostatok. Na tému upozornil server Engadget.com.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.