Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pošta ešte nepovedala, či bude operátorom. Štát chce zisk

Štátny doručovateľ ďalej rokuje. Ak bude mobilným poskytovateľom, ministerstvu to prekážať nebude.

Slovenská pošta stále neoznámila detaily k chystanému operátorskému projektu. V piatok zopakovala pôvodné stanovisko, že „v súčasnosti rokuje s mobilnými operátormi a analyzuje ich ponuky“. Podnik pôvodne plánoval prepúšťať, teraz hľadá pre svojich ľudí viac práce.

Pošta spadá pod ministerstvo dopravy, ktoré dáva od operátorského zámeru ruky preč. Nechce vraj zasahovať „do operačných rozhodnutí jednotlivých spoločností pod svojou kontrolou“. Prioritou pre štát je stabilné fungovanie pošty. „Výsledkom ich snahy je zisk,“ pochválil poštu hovorca ministerstva Martin Kóňa. Do čiernych čísel sa podnik dostal v minulom roku.

S tradičným operátorom

Cieľom štátneho doručovateľa je teraz rozvoj nových služieb. Do telekomunikačného biznisu by sa firma pustila v spolupráci s niektorým z tradičných operátorov. Ten by jej poskytol technické zázemie. Vlastné siete má u nás vybudované Orange, Telekom i O2. Swan s poskytovaním služieb naostro ešte len začne.

Ktorý operátor bude s poštou spolupracovať, zatiaľ stále známe nie je. Pôvodne šéf štátneho podniku Tomáš Drucker odhadol, že rozhodnutie o celom projekte padne do konca mája. Na verejnosť ale doteraz žiadne bližšie informácie neprenikli.

Poštová firma by chcela čo najviac vyťažiť svoju predajnú sieť – má viac než 1 500 pobočiek. Rovnako by mohla zapojiť aj doručovateľov. Klientela pošty je skôr konzervatívnejšia. Doručovateľ však už skôr avizoval, že sa nezamiera napríklad len na dôchodcov, ale i študentov či ekonomicky aktívnu klientelu.

Každý má v priemere 1,2 SIM

Trh mobilných poskytovateľov je vysoko konkurenčný. Málokto dnes nepoužíva mobil, čo dokazujú i štatistiky – penetrácia SIM kariet atakuje už takmer 120 percent. Aktuálne na trhu naplno pôsobí iba jeden značkový operátor, teda Tesco Mobile. FunFón je po vystúpení Fun rádia predplatenkou Orangeu. Swan mobile stiahol web a je v útlme.

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.