Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Telekom zavádza s reklamou na Easy, rozhodla Rada pre reklamu

Zákazník si podľa rady môže myslieť, že získa internet zadarmo na celý rok. Telekom sa bráni, že podmienky akcie komunikuje zrozumiteľne.

Televízny spot „Easy karta je fér“ od Telekomu porušuje reklamný kódex. Rozhodla o tom Arbitrážna komisia Rady pre reklamu.

„Priemerný spotrebiteľ môže byť uvedený do omylu a domnievať sa, že po dobití získa aj internet v mobile zadarmo na obdobie jedného roka, čo nie je pravda,“ píše sa v rozhodnutí rady.

Telekom totiž propaguje v jednom spote platnosť kreditu po dobu jedného roku a bezplatný internet (so spomalením po prenesení 500, resp. 1000 MB) po každom dobití, ktorý však platí v závislosti od výšky dobitej sumy 7 až 15 dní.

Operátor rozhodnutie rešpektuje, no nesúhlasí s argumentáciou rady. „V rámci spotu komunikujeme ‚S Easy ti platí kredit celý rok‘ a zároveň ‚Internet v mobile máš zadarmo po každom dobití‘. Tieto informácie sú oddelené a sú takto komunikované úmyselne. Platnosť internetu v mobile sa preto nespája s platnosťou kreditu,“ obhajuje spot hovorca Telekomu Martin Vidan.

Sťažovateľovi pôvodne na spote prekážalo dehonestujúce zobrazenie konkurencie. Podľa rozhodnutia rady ale reklama konkurenčných operátorov neznevažuje. V spote sa objavujú odkazy na bublinu a pomaranč, čiže symboly, ktoré používa O2 a Orange.

Komisia na zasadaní riešila aj ďalšie dva podnety na Telekom a jeden na spot O2. Vo všetkých prípadoch ale rozhodla, že reklamy kódex neporušujú.

Rada pre reklamu je samoregulačný orgán. Z rozhodnutí nevyplýva žiadny postih ani pokuta.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.