Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple vymieňa nebezpečné nabíjačky na iPhony. Sú aj na Slovensku

Niektoré nabíjačky na iPhony 3GS, 4 a 4S sa môžu prehrievať a predstavovať nebezpečenstvo. Apple ich bezplatne vymení.

Apple upozornil na potencionálne nebezpečné 5W USB napájacie adaptéry, ktoré sa môžu ojedinele prehrievať a predstavovať tak bezpečnostné riziko. Ide o adaptéry, ktoré sa predávali samostatne, ale aj s iPhonom 3GS, 4 a 4S, od októbra 2009 do septembra 2012 v 37 krajinách vrátane Slovenska.

adaptér, zdroj: Apple adaptér, zdroj: Apple

Model chybného adaptéra je A1300 a sú na ňom vytlačené jednofarebné sivé písmená CE ako na obrázku. Apple odporúča adaptér okamžite prestať používať a vymeniť ho za nový.

„Kým nedostanete náhradný adaptér, môžete svoj iPhone nabíjať tak, že ho pomocou USB kábla pripojíte k počítaču,“ radí firma.

Adaptéry aktuálne bezplatne vymieňajú len autorizovaní poskytovatelia servisných služieb, ktorých je možné nájsť cez tento odkaz. Od 18. júna budú do tohto programu zapojení aj slovenskí mobilní operátori Orange a Telekom. V rámci procesu výmeny bude tiež potrebné overiť sériové číslo vášho iPhonu a musíte ho preto mať so sebou.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.