Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Telekom spúšťa aplikáciu joyn: Správy aj hovory zadarmo

Bezplatná komunikačná platforma vylepšuje klasické služby od mobilných operátorov.

Dostupná pre Android aj iOS

Aplikácia je aktuálne stiahnuteľná pre mobilné operačné systémy Android (vo verzii 2.3.3 a vyššie) a iOS. Momentálne je dostupná iba pre mobilné telefóny, nie pre tablety. Aj pre tieto zariadenia sa však počíta s podporou neskôr v priebehu tohto roka.

Telekom odštartoval na Slovensku aplikáciu joyn, ktorá prináša instant messaging, audio aj video hovory či zdieľanie fotografií a súborov cez internet. Platformu vyvíja cloudová spoločnosť Jibe Mobile. Nemá byť obmedzená len na zákazníkov jedného operátora.

Aplikácia dokáže automaticky načítať kontakty uložené v smartfóne a rozpozná, ktorý z nich už využíva joyn. Na fungovanie služby je potrebné, aby mala aplikáciu nainštalovaná aj druhá strana. Používanie joynu je bez mesačného poplatku. Zákazník však musí byť pripojený na internet.

Operátori konkurujú

Nová služba je aktuálne dostupná len v sieti Telekom. „Keďže joyn je štandard medzi mobilnými operátormi, čoskoro bude možné využívať službu aj pre zákazníkov iných operátorov,“ uviedol Telekom.

Aktuálne joyn umožňuje skupinový chat s pätnástimi účastníkmi. Aplikácia rozozná používateľov služby joyn, ktorým automaticky doručí bezplatné „joyn správy“. Ostatným ľuďom umožní správy poslať ako tradičné SMS alebo MMS.

joyn joyn joyn joyn joyn joyn

Populárnym univerzálnym službám ako WhatsAppViber či Skype pribúda konkurencia v réžii mobilných operátorov. Vlastnú komunikačnú platformu pod názvom Libon má aj Orange.

Telefónica pôvodne prevádzkovala službu Tu Me, služba však medzičasom skončila. Operátor O2 navyše v Česku aj na Slovensku prešiel do rúk českého finančníka Kellnera a jeho finančnej skupiny PPF.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.