Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pošta sa operátora nevzdáva. Potrebuje vraj viac času

Štátny doručovateľ tvrdí, že nezmenil zámery a naďalej chce vstúpiť na telekomunikačný trh.

SIM karty s logom Slovenskej pošty sú naďalej reálne. Doručovateľská firma vyvolala v apríli záujem ľudí svojimi vyhláseniami o operátorských plánoch. Služby by chcela poskytovať ako značkový operátor, teda bez vlastnej siete.

Pošta si potrebuje vybrať tradičného mobilného poskytovateľa, s ktorým bude spolupracovať. Môže to byť Orange, Telekom, O2 i nováčik Swan. Operátor jej „prepožičia“ sieť pre zákazníkov.

„Slovenská pošta v súčasnosti rokuje s mobilnými operátormi a analyzuje ich ponuky,“ zopakovala pôvodné stanovisko poštárov hovorkyňa Stanislava Pondelová. Podľa čerstvých informácií MobilManie má rozhodnutie padnúť do dvoch mesiacov. Pôvodne to malo byť skôr, ešte do konca mája.

Trh mobilných poskytovateľov je vysoko konkurenčný. Penetrácia SIM kariet atakuje už takmer 120 percent a málokto dnes nepoužíva mobil. Aktuálne na trhu naplno pôsobí iba jeden značkový operátor, teda Tesco Mobile. FunFón je po vystúpení Fun rádia predplatenkou Orangeu. Swan mobile stiahol web a je v útlme.

Pošta by chcela zužitkovať svoju širokú predajnú sieť. Štátny doručovateľ bude zrejme skôr v pozícii „tichého“ poskytovateľa, podobne ako Tesco. Služby poštárov by tak boli do veľkej miery previazané s operátorom, ktorý im poskytne sieť.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.