Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Telekom: Príplatok za LTE zostáva. Zatiaľ

Zákazníci Telekomu budú v najbližšej dobe platiť za LTE internet poplatok navyše.

Operátor Telekom zatiaľ neplánuje zrušiť mesačný príplatok, ktorý je podmienkou na možnosť využitia LTE siete na internetovanie. Účtuje za to 4,99 eura v prípade hlasových paušálov a 9,99 eura pre samostatné internetové balíky. Podmienkou akciových cien je zmluvná viazanosť.

„V súčasnosti sa sústreďujeme najmä na zvyšovanie technologického pokrytia novou sieťou, aby bola dostupná pre čo najväčšiu časť našich zákazníkov. Cenovú politiku, v tomto prípade viažucu sa na 4G, budeme štandardne posudzovať v kontexte vývoja na trhu,“ argumentuje hovorca pre technológie a siete Tomáš Palovský.

Poplatok firma nezruší ani o niekoľko týždňov. V dlhodobom horizonte to nevylučuje.

Zákazník dostane dáta navyše

Pokiaľ klient Telekomu nemá viazanosť, za LTE pripláca dvojnásobok – 9,99 eura pri Happy programoch a 19,99 eura v prípade mobilného internetu. Pri aktivácii služby LTE musíte mať vždy program Happy M alebo vyšší, respektíve aspoň Neobmedzený mobilný internet 2.

Doplnkový LTE balíček pri programoch Happy zvyšuje aj objem voľných dát, a to o 1 000 MB. Súčasťou najvyššieho flatového paušálu Happy XXL je automaticky 5 000 MB balíček, ktorý môžete využiť aj pre LTE sieť.

MobilMania.sk sa na poplatok Telekomu pýtala po štarte ponuky Orangeu, ktorý za prístup do LTE neúčtuje nič navyše. Ponuka zatiaľ platí do konca roka. Operátor s pravdepodobnosťou „vysoko nad 90 %“ poplatok ani nezavedie, uviedol generálny riaditeľ Pavol Lančarič na stretnutí s novinármi. „Išli by sme sami proti sebe,“ komentoval.

Telekom LTE sieťou (4G) pokryl všetky krajské mestá a ďalšie vybrané mestá, spolu ide o 35 % populácie. Orange od predošlých dní pokrýva Bratislavu, Banskú Bystricu a Košice, do konca roka ju chce priniesť do ďalších 21 miest.

O2 má LTE sieť spustenú len v komerčnej testovacej prevádzke v troch obciach. Do konca roka má v pláne sieť odštartovať v Bratislave a Košiciach. Či ju bude spoplatňovať navyše, oproti 2G a 3G, operátor neprezradil.

Na článku spolupracoval Peter Steigauf.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.