Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na cesty s mobilom: Tipy na aplikácie

Čas dovoleniek je v plnom prúde. S prehliadkami turistických atrakcií, ale aj s dohovorením sa môže pomôcť smartfón.

Smartfóny sa stali častým pomocníkom aj na dovolenkách. Na výletoch môže pomôcť niekoľko užitočných aplikácií. Zopár z nich sme priniesli v predchádzajúcom článku. Neprehliadnite aj ďalšie, ktoré sa hodia nielen na turistiku, ale aj na výlety do zahraničia.

Slovensko aj svet vo vrecku

V minulosti si mnohí z nás pribaľovali do cestovnej tašky aj knižných turistických sprievodcov. Dnes, v dobe rozvíjajúcich sa technológií, dokážeme Slovensko, ale aj celý svet zmestiť do zopár desiatok megabajtov. 

Pokiaľ plánujete dovolenku na Slovensku, môžete využiť aplikáciu vypadni.sk. Poskytuje online navigáciu Google Maps s možnosťou zobrazenia vybraného typu  objektov na mape. Vybrať si môžete z rôznych kategórií, ako sú napríklad prírodné a historické pamiatky, jaskyne, či zoologické záhrady. Vyžadované je však pripojenie na internet. Vybrané turistické atrakcie je možné si po stiahnutí prezerať aj offline.

Po zapnutí GPS je možné vyhľadať objekty nachádzajúce sa vo vašom okolí, ale aj získať informáciu o vzdialenosti od aktuálnej polohy k danému bodu.

Aplikácia je dostupná pre smartfóny s operačným systémom Android a Windows Phone.

Vypadni.sk Vypadni.sk Vypadni.sk Vypadni.sk

Stiahnuť Vypadni.sk – Android | Windows Phone

Ďalšou alternatívou môže byť aj projekt podmevon.sk. Táto aplikácia je dostupná ako online, tak aj v offline verzii. Online aplikácia PodmeVon! Lite čerpá dáta zo servera. Jej offline variant PodmeVon.sk ukladá všetky informácie o výletoch, podujatiach a bodoch záujmu (POI) priamo v mobilnom zariadení. Turisti ocenia aj možnosť stiahnutia turistických máp. Bližšie informácie o aplikácii sme priniesli v samostatnom článku.

Stiahnuť PodmeVon.sk – Android | PodmeVon!Lite – Android

Ak sa chystáte dovolenkovať za hranicami, vhodnou voľbou môže byť aplikácia Triposo. Obsahuje niekoľko desiatok stiahnuteľných turistických destinácií. Po stiahnutí daného turistického sprievodcu má užívateľ offline prístup k informáciám nielen o pamiatkach, nočnom živote, hoteloch a obchodoch, ale aj o jedle a kultúre danej oblasti.

Ďalšou zaujímavosťou je slovník základných fráz pre úradný jazyk štátu, v ktorom sa dané miesto nachádza. Triposo poskytuje aj možnosť prepočtu medzi prednastavenou domácou menou a menou vybranej krajiny.

Triposo Triposo Triposo Triposo

V aplikácii nájdeme aj informácie o podujatiach a počasí  v danej oblasti. Tieto informácie sa ale aktualizujú počas pripojenia užívateľa na internet, čo môže byť v zahraničí menším problémom.

Aplikácia je v anglickom jazyku a je dostupná pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS.

Stiahnuť Triposo – Android | iOS

Slovník aj bez internetu

Na dovolenke v zahraničí viacerí ocenia aj možnosť prekladu cudzieho jazyka. Túto službu poskytuje aj aplikácia Google Translate. Je možné prekladať nielen písaný text, ale aj hlasové diktovanie.

Ďalšou zaujímavou funkciou je preklad textu z fotografie, ktorú prekladač čerpá buď priamo z kamery alebo z galérie.

Po stiahnutí jazykového balíčka, ktorý má väčšinou viac ako 100 MB dokáže aplikácia prekladať aj bez pripojenia na internet.

Google Translate Google Translate Google Translate Google Translate

Stiahnuť Google Translate  - Android | iOS

Alternatívou pre Windows Phone môže byť Bing Translator. Obsahuje podobné funkcie ako Google Traslate. Nie je však možné stiahnuť jazykový balíček pre slovenský jazyk. Ten je dostupný iba online.  

Stiahnuť Bing Translator – Windows Phone

Aplikácia

Google Play Store

AppStore

Windows Phone Store

vypadni.sk

Stiahnuť

 

Stiahnuť

PodmeVon.sk

Stiahnuť

 

 

PodmeVon! Lite

Stiahnuť

 

 

Triposo

Stiahnuť

Stiahnuť

 

Google Translate

Stiahnuť

Stiahnuť

 

Bing Translator

 

 

Stiahnuť

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.