Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange chystá TV pre Windows Phone a nové filmy v požičovni

Operátor sprístupní po aplikácii pre kontrolu spotreby pre Windows Phone aj svoju mobilnú televíziu Orange TV.

Ďalšiu aplikáciu pre Windows Phone plánuje spustiť mobilný operátor Orange. Konkurenční poskytovatelia zatiaľ podobný krok neplánujú. Operátor plánuje pridať do videopožičovne nové tituly.

„Orange TV pre Windows Phone je otázkou času,“ uviedla hovorkyňa Orangeu Alexandra Piskunová. Operátor zatiaľ nechce spresniť, kedy ju zákazníkom predstaví. „O aplikácii budeme informovať, keď to bude aktuálne,“ dodala. Podľa našich informácií to ale nebude v najbližších týždňoch.

Podľa marketingového špecialistu pre fixné služby Orangeu Martina Hainzla sa robia prioritne naďalej aktualizácie pre Android a iOS, ktoré majú riešiť nedostatky, ktoré aplikácie obsahujú. „Snažíme sa, aby boli funkcionality pri oboch verziách 1:1, dorovnávať ich a stierať rozdiely medzi nimi, “ spresňuje.

Rozdiely medzi aplikáciou pre Android a iOS sa stierajú Rozdiely medzi aplikáciou pre Android a iOS sa stierajú

Vyriešili sa napríklad problémy Android verzie, ktorá s niektorými zariadeniami nefungovala celkom správne.

Operátor zvažuje pridanie ďalších staníc do ponuky. Momentálne ponúka 19 programov so živým vysielaním. Zároveň sa snaží obmieňať obsah v rámci filmotéky, ktorú ponúka v spolupráci s TopFun. Zatiaľ neuvažuje o tom, že by sprevádzkoval vlastnú videopožičovňu.

Orange TV ponúkne možno nové stanice Orange TV ponúkne možno nové stanice Orange TV ponúkne možno nové stanice Orange TV ponúkne možno nové stanice

Orange TV ponúkne možno nové stanice

„Máme rozpracované ďalšie filmové tituly, ktoré by sme do ponuky radi zakomponovali,“ spresnil Hainzl. Má ísť o ďalších poskytovateľov obsahu, operátor sa vraj snaží, aby to boli aj „áčkoví“ producenti, ktorí majú najvychytenejšie tituly. Zároveň dodáva, že za kvalitnejší obsah bude potrebné si priplatiť.

Orange rokuje o pridaní nových filmov do služby Orange rokuje o pridaní nových filmov do služby

Cena titulov vo videopožičovni:

  • TopFun Štart 50 filmov za 3,99 eur mesačne
  • Kategória filmov A 1,99 € / za film
  • Kategória filmov B 2,49 € / za film
  • Kategória filmov C 2,99 € / za film
  • Kategória filmov D 3,99 € / za film

Podľa providera mobilnú televíziu využíva drvivá väčšina ľudí na tabletoch a mobiloch, menšina na počítači. Momentálne je na jednom účte využívať službu pre tri zariadenia súčasne, počet zatiaľ neplánuje operátor meniť.

WP verziu spustí Antik a Satro

Mobilnú TV pre Windows Phone má momentálne iba Swan. Aplikáciu pre tento systém plánujú ponúknuť aj provideri Antik a Satro. Antik momentálne ponúka aj webovú službu iphonetv.antik.sk, ktorá je dotupná aj pre Windows Phone.

Orange v máji predstavil aplikáciu pre kontrolu spotreby pre spomínaný systém. Zatiaľ ide o jediného operátora, ktorý aplikáciu pre Windows Phone ponúka.

O2 nevylučuje, že ju do budúcnosti prinesie, bližšie podrobnosti ale prezradiť nechce. Ani Telekom neponúka kontrolu spotreby a svoju mobilnú televíziu Magio TV Go pre mobilný systém od Microsoftu.

„V oboch prípadoch o takejto verzii zatiaľ len uvažujeme,“ uviedol hovorca pre siete a technológie Telekomu Tomáš Palovský. Na otázku, kedy by sa mohol operátor rozhodnúť, spresnil, že by to mohlo byť v priebehu najbližších mesiacov.

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.