Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Za taxík už môžete zaplatiť aj cez Viamo. S aplikáciou Hopin

Taxikárska online služba umožňuje platiť cez mobil pri vybraných taxíkoch.

Platobný systém Viamo spustil možnosť platieb v službe Hopin slúžiacej na objednávku taxíkov. Používateľ si iba zvolí filter v sekcii platby a taxiaplikácia mu ukáže, u ktorých vodičov môže zaplatiť prostredníctvom Viama.

„Túto možnosť by sme radi zaviedli pri všetkých taxíkoch. Keďže každý taxikár je živnostník, je na ňom, či je ochotný prijímať platby cez Viamo,“ píše Hopin na oficiálnej fanstránke na Facebooku.

Hoci novinka nie je dostupná pri všetkých vodičoch, v čase testovania v stredu o 10. hodine sme bez problémov našli zhruba desať taxíkov prijímajúcich platby cez Viamo.

V systéme Viamo fungujú zatiaľ tri banky – Tatra banka, VÚB a najnovšie sa pridáva Zuno. Či a kedy pribudnú ďalšie, zatiaľ nie je známe. Platby u obchodníkov by chcela firma čo najviac rozširovať, a to vrátane takých situácií ako donáška jedla, nákup v e-shope či dobíjanie kreditu u operátora.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.