Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovenská sporiteľňa uviedla platby mobilom. Cez MasterCard Mobile

MasterCard získal pre svoju digitálnu peňaženku jednu z najväčších slovenských bánk. Chce ju rozšíriť aj do kamenných obchodov.

. . Možnosť zaplatiť nákup prostredníctvom mobilnej aplikácie MasterCard Mobile ponúka svojim klientom po ČSOB už aj Slovenská sporiteľňa. Službu je možné využiť v približne 4 500 e-shopoch na Slovensku i v Česku, informovala banka v tlačovej správe.

Aplikáciu nájdu klienti v obchodoch Google Play pre Android a App Store pre iOS. Následne sa vyžaduje aktivácia. Potrebné je uviesť telefónne číslo pre doručenie SMS správy s aktivačným kódom, zvoliť si šesťmiestny mPIN kvôli ochrane proti zneužitiu a zaregistrovať svoje platobné karty. Pridať sa dajú všetky platobné karty nezávisle od vydavateľa. Výnimkou nie sú ani konkurenčné Visa karty.

Pri platení stačí zvoliť MasterCard Mobile a načítať zobrazený QR kód. Zákazník potom už len vyberie príslušnú kartu a potvrdí transakciu zadaním zvoleného hesla.

Údaje o platobných kartách sú uložené na zabezpečenom serveri a k obchodníkovi sa nedostanú. MasterCard v budúcnosti plánuje rozšíriť službu aj do kamenných obchodov, výdajných automatov a oblasti dopravy.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.