Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info

Apple Pay: Platiť iPhonom sa bude dať aj na Slovensku

Bezkontaktné platby cez iPhone 6 či Apple Watch prídu aj k nám. No najskôr začiatkom budúceho roka.

Držitelia platobných kariet MasterCard a Visa budú môcť používať novopredstavený systém Apple Pay aj na Slovensku. Platiť tak bude možné priložením iPhonu 6 či hodiniek Apple Watch k terminálu. Spoločnosti o tom informujú v tlačových správach.

„V súčasnosti je situácia taká, že služba bude ako prvá uvedená v USA. V Európe to bude najskôr začiatkom budúceho roku. Pre úspešný štart bude potrebná dohoda konkrétnej tuzemskej banky a spoločnosti Apple,“ uviedol regionálny manažér Visa Europe pre ČR a SR, Marcel Gajdoš.

Podľa MasterCard je na Apple Pay pripravená zhruba polovica terminálov na Slovensku. Systém bude uvedený v Spojených štátoch v priebehu októbra. Príde vo forme aktualizácie na verziu iOS 8.

Apple uviedol nový iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch na včerajšej tlačovej konferencii. Kým smartfóny prídu na trh 19. septembra, na hodinky si zákazníci počkajú na začiatok roka 2015.

Doplnené o 14:28: „Viac ako polovica terminálov je pripravená už teraz, najneskôr do konca roku 2017 budú všetky terminály na Slovensku akceptovať mobilné bezkontaktné platby,“ doplnil Gajdoš z Visy.

Apple uviedol iPhone 6 a iPhone 6 Plus, dostali väčšie uhlopriečky a NFC
Apple uviedol iPhone 6 a iPhone 6 Plus, dostali väčšie uhlopriečky a NFC

Nové smartfóny prichádzajú s displejmi 4,7 a 5,5 palca. Výrobca ich prezentuje ako najrevolučnejšie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.