Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple hlási rekordný záujem o iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Lietajú milióny

Apple prekonal vlastný rekord v počte prijatých objednávok za prvých 24 hodín predpredaja. Objednaných bolo vyše štyri milióny kusov.

O dve nedávno predstavené novinky od Apple je mimoriadny záujem. Spoločnosť to uvádza v tlačovej správe, ktorú dopĺňa o rekordné čísla z predpredajov prostredníctvom svojho e-shopu. Údaje o predpredaji vyznievajú mimoriadne optimisticky a prekonali všetky očakávania. Objednávok bolo omnoho viac než pri predchádzajúcich modeloch.

V piatok 12. septembra spustil Apple predpredaj modelu iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Dopyt bol mimoriadny a servery spoločnosti výrazne preťažené, čo vyústilo do obmedzenej dostupnosti. Čísla, s ktorými sa spoločnosť teraz pochválila, sú však aj napriek tomu rekordné. Za prvých 24 hodín od spustenia predpredaja bolo objednaných viac než štyri milióny zariadení. Informáciu, o ktorú z dvojice noviniek majú zákazníci väčší záujem, však výrobca neuvádza.

Nová generácia iPhonov očividne zaujala Nová generácia iPhonov očividne zaujala

Nateraz nie je jasné, koľko z objednávok stihne Apple vybaviť ešte v septembri a koľko z nich bude sfinalizovaných až v priebehu októbra. Opäť teda môžeme očakávať problémy s dostupnosťou. Podľa oficiálnej správy však bude zásobovanie kamenných predajní v priebehu tohto a budúceho týždňa prebiehať bez problémov.

Len pre porovnanie uveďme, ako sa darilo predchodcom aktuálnych noviniek. Pred rokom sa  predstavitelia Apple mohli chváliť tiež – za prvý deň predpredaja bolo prijatých viac než 2,2 milióna objednávok na iPhone 5S a 5C. Pri iPhone 5 sa za prvých 24 hodín číslo ustálilo na úrovni dvoch miliónov objednaných kusov.

Od tohto týždňa bude Apple iPhone 6 a iPhone 6 Plus dostupný i v kamenných predajniach vo vybraných krajinách. V prvej fáze sa predaje začnú v USA, Austrálii, Kanade, Francúzsku, Nemecku, Hongkongu, Japonsku, Portoriku, Singapure a vo Veľkej Británii. O ďalší týždeň sa pridá ďalších 20 krajín, medzi inými aj susedné Rakúsko.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.