Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple skrýva vypuklú šošovku foťáku v iPhone 6. Hanbí sa za ňu?

Grafici spoločnosti vyretušovali nevkusnú šošovku z prezentovaných obrázkov. Snaží sa ju Apple skryť?

Už pri prvých únikoch nákresov či reálnych makiet vtedy ešte nepredstaveného iPhonu 6 nechcelo množstvo ľudí veriť, že pôjde o finálny dizajn zariadenia. Prekážali im nevkusné pásiky vo vrchnej a spodnej časti zadného krytu či vypuklá šošovka fotoaparátu. Apple, známy svojim perfekcionizmom a citom pre detail, by predsa niečo také nemohol dovoliť, tvrdili.

Opak sa však stal pravdou a finálny dizajn sa až tak veľmi nelíši od makiet, ktoré sa objavovali pred predstavením na webe. V dizajne navyše ostala aj jedna nepekná „chyba“ – vypuká šošovka fotoaparátu na zadnej strane. Všetky doterajšie iPhony mali totiž celistvý dizajn so zadnou stranou, z ktorej nič nevytŕčalo.

zdroj: brooksreview.net zdroj: brooksreview.net

Zaujímavosťou je však skutočnosť, že Apple sa zrejme za túto dizajnovú chybu hanbí a nechce, aby si ju ľudia tak ľahko všimli. Na svojej stránke venovanej iPhonu 6 je totiž šošovka fotoaparátu na všetkých záberoch z profilu jednoducho vyretušovaná a nie je ju vôbec vidno. V skutočnosti by však z takého uhla pohľadu bola viditeľná.

zdroj: brooksreview.net zdroj: brooksreview.net zdroj: brooksreview.net zdroj: brooksreview.net

zdroj: brooksreview.net

Dôvodom, prečo si inžinieri v Apple vybrali túto cestu, bola zrejme skutočnosť, že chceli zachovať kvalitu fotoaparátu aj za cenu zmenšenia hrúbky zariadenia o ďalšie desatinky milimetra.

TIP: Všetko o novom iPhone 6

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.