Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rada pre reklamu: Telekom zavádzal o výhode Happy paušálov

Výhodné volania do a zo zahraničia nie sú súčasťou všetkých programov Happy. Telekom uviedol chybný údaj.

Zvýhodnená ponuka zahraničných volaní a prijatých hovorov v roamingu neplatí pre každého zákazníka s programom Happy. Reklama Telekomu na tento bonus mohla zákazníkov uviesť do omylu. Tvrdí to Rada pre reklamu, ktorá uznala sťažnosti fyzických osôb na zasadnutí arbitrážnej komisie.

Problémom je televízny spot, ktorý propagoval možnosť dvíhať telefón „pokojne aj na dovolenke“. Nová možnosť pritom platí len pre nových klientov a tých, ktorí si obnovia zmluvu s programom Happy.

„Priemerný spotrebiteľ sa môže domnievať, že propagovaný benefit sa vzťahuje na všetkých existujúcich zákazníkov, keďže sa používa pojem verný zákazník,“ myslí si Rada pre reklamu.

Novým zákazníkom alebo pri predĺžení zmluvy k paušálom Happy sa voľné minúty míňajú na hovory na Slovensku, do EÚ a na prijímanie hovorov v EÚ. Takáto ponuka platí od 11. júna.

Pri programoch Happy XL volania, Happy XL a Happy XXL sa neobmedzený balíček volaní uplatní len na domáce hovory do všetkých sietí bez FUP. Na volania do EÚ a prijímanie hovorov v roamingu je k dispozícii zdieľaných 1 000 minút, čiže nie sú neobmedzené.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.