Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový iPhone 6 Plus má problém, vo vrecku sa trvalo deformuje

Na internete sa množia sťažnosti majiteľov nového iPhonu 6 Plus. Pri niekoľkohodinovom sedení s telefónom vo vrecku sa zariadenie trvalo deformuje.

Hoci Apple sa z hľadiska dopytu po oboch verziách iPhonu 6 sťažovať naozaj nemôže, zrejme sa bude musieť popasovať s iným problémom. Na internete sa objavujú príspevky nespokojných majiteľov, ktorým sa 5,5-palcový iPhone 6 Plus trvalo zdeformoval po tom, ako ho niekoľko hodín nosili vo vrecku nohavíc. Sťažnosti sa konkrétne objavili na fóre webu Macrumors.com.

Jeden z majiteľov napríklad spomína cestu na svadbu, kedy niekoľko hodín šoféroval auto, po čom znova nasledovala sedavá činnosť, prípadne tanec a opätovná cesta späť. Používateľ túto dobu vypočítal na 18 hodín, počas ktorých mal telefón neustále vo svojom vrecku. Doma si následne všimol, že telefón je mierne zakrivený.

Niekoľkohodinové sedenie sa na iPhone 6 Plus podpísalo jeho miernym zdeformovaním (zdroj: Fórum macrumors.com) Niekoľkohodinové sedenie sa na iPhone 6 Plus podpísalo jeho miernym zdeformovaním (zdroj: Fórum macrumors.com)

Macrumors.com dodáva, že za deformáciami zrejme stojí malá hrúbka a naopak väčšia uhlopriečka displeja, kedy je telefón doslova „napasovaný“ vo vrecku a nedochádza tak k jeho prirodzenému pohybu pri zmene polohy – v tomto prípade sedení či tancovaní. Na zariadenie je teda vyvíjaný väčší tlak, ktorý si telo nechceným spôsobom „zapamätá“. Jedinou obranou je nosiť tvrdý ochranný obal, prípade radšej iPhone vyberať z vreciek.

Doplnené 24.9.2014 o 14:35: V náväznosti na množiace sa sťažnosti už niekoľko testerov vyskúšalo prípady ohnutia aj „simulovať“:

Výsledok nového iPhonu 6 Plus porovnali s tabletofónom Galaxy Note 3:

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.