Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kauza „Bendgate“: Apple ukončil spoluprácu s nemeckým magazínom

Apple nahnevalo, že magazín Computer Bild ohýbal iPhone 6 Plus na videu. Nedostane pozvánky na ďalšie konferencie ani prístup k novým produktom na testovanie.

Kauza Bendgate, ktorá sa týka ohýbania väčšieho iPhonu 6, má mediálnu dohru. Nemecký magazín Computer Bild publikoval vlastné video, v ktorom ohýbal nový smartfón od Applu, aby zistil, či sa dá skutočne ohnúť vlastnými rukami.

To však evidentne kalifornskú firmu nahnevalo až tak, že jej nemecké PR oddelenie magazín kontaktovalo so správou, že im v budúcnosti nepošlú na testovanie žiadne ďalšie zariadenia a taktiež nebudú pozvaní ani na oficiálne tlačové konferencie firmy.

Video, v ktorom magazín ohýba iPhone 6 Plus:

Magazín zareagoval a publikoval otvorený list adresovaný priamo šéfovi Applu Timovi Cookovi. V ňom šéfredaktor vysvetľuje, prečo sa rozhodli test zrealizovať a tiež sa Cooka pýta, či je toto skutočne spôsob, akým chce Apple komunikovať s médiami, ktoré poskytujú zákazníkom testy ich produktov. Cook zatiaľ na list nereagoval.

Pripomeňme, že kauza odštartovala po tom, čo niekoľko zákazníkov hlásilo, že sa im nový iPhone 6 Plus ohol pri bežnom nosení v nohaviciach. Apple sa neskôr vyjadril, že výskyt podobnej situácie je za normálnych podmienok veľmi vzácny a doteraz vraj zaznamenal len deväť sťažností na ohnutý telefón. Firma tiež pozvala niekoľko vybraných novinárov do svojho laboratória, kde testuje výdrž zariadení.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.