Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kauza „Bendgate“: Apple ukončil spoluprácu s nemeckým magazínom

Apple nahnevalo, že magazín Computer Bild ohýbal iPhone 6 Plus na videu. Nedostane pozvánky na ďalšie konferencie ani prístup k novým produktom na testovanie.

Kauza Bendgate, ktorá sa týka ohýbania väčšieho iPhonu 6, má mediálnu dohru. Nemecký magazín Computer Bild publikoval vlastné video, v ktorom ohýbal nový smartfón od Applu, aby zistil, či sa dá skutočne ohnúť vlastnými rukami.

Fotosúboj iPhone 5S vs. iPhone 6: Novší je rýchlejší
Fotosúboj iPhone 5S vs. iPhone 6: Novší je rýchlejší

Výrobca pri opisovaní fotoaparátu v novom iPhone 6 nešetril superlatívmi. Zmeny sa dostavili, nie sú však výrazné.

To však evidentne kalifornskú firmu nahnevalo až tak, že jej nemecké PR oddelenie magazín kontaktovalo so správou, že im v budúcnosti nepošlú na testovanie žiadne ďalšie zariadenia a taktiež nebudú pozvaní ani na oficiálne tlačové konferencie firmy.

Video, v ktorom magazín ohýba iPhone 6 Plus:

Magazín zareagoval a publikoval otvorený list adresovaný priamo šéfovi Applu Timovi Cookovi. V ňom šéfredaktor vysvetľuje, prečo sa rozhodli test zrealizovať a tiež sa Cooka pýta, či je toto skutočne spôsob, akým chce Apple komunikovať s médiami, ktoré poskytujú zákazníkom testy ich produktov. Cook zatiaľ na list nereagoval.

Pripomeňme, že kauza odštartovala po tom, čo niekoľko zákazníkov hlásilo, že sa im nový iPhone 6 Plus ohol pri bežnom nosení v nohaviciach. Apple sa neskôr vyjadril, že výskyt podobnej situácie je za normálnych podmienok veľmi vzácny a doteraz vraj zaznamenal len deväť sťažností na ohnutý telefón. Firma tiež pozvala niekoľko vybraných novinárov do svojho laboratória, kde testuje výdrž zariadení.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.