Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nokia vypustila mapy Here pre zariadenia Samsung Galaxy s Androidom

Nokia sprístupnila beta verziu svojich máp pre zariadenia spoločnosti Samsung zo série Galaxy.

Fínska spoločnosť už pred časom avizovala, že so svojimi navigačnými službami plánuje vstúpiť na trh Androidu a iOS. Oznámila pritom, že v prvej fáze budú jej mapy dostupné exkluzívne pre zariadenia z radu Galaxy od kórejského giganta Samsung. A tak sa aj stalo, informuje portál Thenextweb.com.

. . . .

Aplikácia pre Android už je bezplatne dostupná vo vlastnom obchode kórejskej spoločnosti – Samsung Apps. Zatiaľ však ide len o beta verziu, ktorú budú fínski autori ďalej vylepšovať. Do konca roka 2014 by mala byť služba dostupná už aj pre ostatné Android zariadenia a rovnako aj pre operačný systém iOS.

. . . .

Mapy Here sú obľúbené najmä kvôli možnosti stiahnutia súborov s mapami pre offline využitie, ktorú napríklad Google Maps neponúkajú. Postupné obmedzovanie závislosti práve od služieb Googlu môže byť jedným z dôvodov, ktoré Samsung viedli k dohode s Nokiou.

. . . .

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.